Jump to content
Forum Odszkodowania

Uraz kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym


Boy
 Share

Recommended Posts

Witam.

W wyniku wypadku komunikacyjnego (prowadzac auto zostalem najechany przez kierowce z tylu) doznalem urazu kregoslupa i glowy. Pierwszej pomocy udzielono na pogotowiu (RTG kregoslupa, kolnierz ortopedyczny, stwierdzono skrecenie odcinka szyjnego i piersiowego kregoslupa). Zglosilem sie nastepnie do neurologa (stwierdzono uraz kregoslupa i uraz glowy, towarzyszyły temu bole glowy, kregoslupa, szyi, zawroty glowy itd). Wykonano tomografie glowy - wynik pozytywny, bez zmian. Dalej konsultacje u ortopedy (zalecono kolejny kolnierz ortopedyczny oraz rehabilitacje - fizykoterapeuta+zabiegi typu laser,tens,magnetronik,hydromasaze). Jestem po 4tyg. rehabilitacji, juz 10 tyg. na zwolnieniu lekarskim (tym samym nie wykonuje juz 10tyg. pracy zawodowej). Zwracam sie z zapytaniem, mniej wiecej jaki procent uszczerbku moze zostac orzeczony przez komisje lekarska z OC sprawcy? W przypadku ubiegania sie o odszkodowanie z tytulu szkody na osobie (uszczerbek na zdrowiu) z dodatkowego ubezp. na zycie, jaka moze byc maksymalna rozbieznosc co do % uszczerku na zdrowiu w przypadku CLS typowego dla OC sprawcy i CLS dot. ubzep.na zycie ? Uzyskalem informacje iz przy roznicach >3% mogę odwoływać się do CLS które orzekło mniejszy uszczerbek na zdrowiu, czy to prawada?

Pismo o zadośćuczynienie pisać po uprzednim orzeczeniu uszczerbku na zdrowiu, kiedy to bedę znał % uszczerku? W pismie takim zwracam się o konkretna kwotę czy może kwota ta wynika z % uszczerbku na zdrowiu tj. % uszczerbku na zdrowiu x kwota zadośćuczyneinia za 1% = wysokość zadośćuczynienia?

Dziękuję z góry na fachową poradę i pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witaj

nie jest tak i nie ma takiego unormowania prawnego aby 1% uszczerbku oznaczał jakąś konkretną kwotę. Tak wyliczają wyłącznie ubezpieczalnie, wewnętrznie, nie udostępniają takich informacji szerszej opinii. Nie jest to do końca prawidłowe, ale też nie można ubezpieczalni zarzucić z tego powodu jakichś działań niezgodnych z prawem, W prawie i orzecznictwie sądowym niestety nie ma uregulowanych kwestii wysokości zadośćuczynienia.

Jeden poszkodowany może dostać za złamanie piszczeli 10 tys zł, inny 15 tys i przyczepić się do tego nie można, gdyż zgodnie z ustawą zadośćuczynienie dotyczy szkody niemajątkowej, ciężko mierzalnej, niewymiernej. Jak ocenić czyjeś cierpienie i ból? niema na to algorytmów niestety:)

osobiście radziłbym Ci żądać odszkodowania już teraz przez orzeczeniem, ale koniecznie spróboj je od TU wyciągnąć i dowiesz się przynajmniej czy wszystkie szkody na ciele zostały "wycenione", jakkolwiek by to nie brzmiało:) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...