Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zerwanie więzadła krzyżowego przedniego lewego kolana


justynal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem ubezpieczona w firmie CIGNASTU, składkę opłacałam jako studentka poprzez swoją uczelnię.

W styczniu 2006 roku spadłam ze schodów i skręciłam lewe kolano. Nie udzielono mi pierwszej pomocy, byłam w stanie dojść jeszcze do domu. Jednak następnego dnia bół był nie dowytrzymanie i udałam się do ortopedy. Ortopeda zdiagnozował zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i zalecił zabieg rekonstrukcji ACL (przeszczep wiązadła). Operacja miała miejsce w sierpniu 2007r.

Do tej pory przechodzę rehabilitację, jednak obserwuje się dalszą niestabilność kolana i prawdopodobnie rozciągnięcie lub uszkodzenie przeszczepu.

Leczenie nie jest w pełni zakończone.

 

Moje pytania:

1) Czy ubieganie się o odszkodowanie jest możliwe (upłynęło ponad 2 lata od wypadku)?

2) Od czego w moim wypadku jest uzależniona wysokość odszkodowania?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście możesz nadal starać się o odszkodowanie sprawy przedawniają się zwykle z upływem 3 lat. Kwota odszkodowania w przypadku ubezpieczenia NW uzależniona jest od procentu uszczerbku na zdrowiu doznanego w wyniku wypadku objętego zakresem ochrony. W celu wyliczenia, jaka kwota należy Ci się od ubezpieczalni, podziel sumę ubezpieczenia (widnieje ona na polisie) przez 100 i pomnóż przez przyznany Ci procent tego uszczerbku. Czyli na wysokość Twojego odszkodowania wpływ będzie miał przyznany przez komisje lalkarską uszczerbek.

Aby otrzymać odszkodowanie z NW musisz zgłosić szkodę do Twojej ubezpieczalni (TU zwykle posiadają specjalne druki), następnie czekaj na ustalenie terminu komisji lekarskiej. Na komisje lekarską najlepiej zabierz ze sobą dokumentację medyczną jaką posiadasz. (karty leczenia, rehabilitacji, wypis ze szpitala itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...