Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamanie kości śródstopia w pracy


Tamara14091972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już na terenie zakładu pracy- wchodząc po schodach i kierując się na swoje stanowisko pracy celem jej rozpoczęcia poślizgnęłam się na schodach i upadłam.W wyniku tego upadku złamałam kosć śródstopia. Z trudnością podniosłam się i udałam w kierunku podpisania listy obecności, a następnie na swoje stanowisko pracy.Świadkami zdarzenia było dwóch pracowników zakładu. Po zgłoszeniu wypadku przełożonemu zostałam odwieziona do przychodni. Nadmieniam, że na schodach tych już kilkakrotnie dochodziło do podobnych wypadków. Została wszczęta procedura powypadkowa.

Czy powyższe zdarzenie należy zaliczyć do wypadku przy pracy, czy w drodze do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pracuję zawodowo, w wolnym dniu od pracy pomagałem bratu w urządzaniu domu weselnego w takcie tych czynności spadłem z drabiny i doznałem złamania śródstopia czy i z jakiego tytułu należy mi się odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy posiadasz ubezpieczenie NW? Myślę, że w Twoim przypadku to jedyny możliwy sposób na uzyskanie odszkodowania. Ponieważ Twój wypadek nie miał zdarzył się w miejscu pracy, ani nie miał bezpośredniego związku z jej wykonywaniem, niestety nie możesz starać się o odszkodowanie z ZUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Riaa ma całkowitą rację. Jedyne odszkodowanie, o które moglbys sie starac to to z ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (typu PZU, Hestia, Amplico, Allianz czy inne) - jeśli jestes tam ubezpieczony indywidualnie bądź grupowo (czyli opłacasz skladki sam lub za posrednictwem zakladu pracy .)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
19 lipca złamałam 5 kość śródstopia, schodząc po schodach u kolegi. dodam że jestem uczennicą liceum, natomiast samo wydarzenie jak widać miało miejsce w wakacje. gips nosiłam 12tyg, w dodatku kolejne 2 tygodnie musiałam poruszać się o kulach. na zdjęcie gipsu jeździłam 3 razy, najpierw po 6 tyg. (taka byla wstepna wersja), poźniej po 8. w takim razie czy przysługuje mi odszkodowanie od szkoły, czy muszę się udać do ubezpieczyciela prywatnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...