Jump to content
Forum Odszkodowania

złamanie kości śródstopia w pracy


Tamara14091972
 Share

Recommended Posts

Już na terenie zakładu pracy- wchodząc po schodach i kierując się na swoje stanowisko pracy celem jej rozpoczęcia poślizgnęłam się na schodach i upadłam.W wyniku tego upadku złamałam kosć śródstopia. Z trudnością podniosłam się i udałam w kierunku podpisania listy obecności, a następnie na swoje stanowisko pracy.Świadkami zdarzenia było dwóch pracowników zakładu. Po zgłoszeniu wypadku przełożonemu zostałam odwieziona do przychodni. Nadmieniam, że na schodach tych już kilkakrotnie dochodziło do podobnych wypadków. Została wszczęta procedura powypadkowa.

Czy powyższe zdarzenie należy zaliczyć do wypadku przy pracy, czy w drodze do pracy?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pracuję zawodowo, w wolnym dniu od pracy pomagałem bratu w urządzaniu domu weselnego w takcie tych czynności spadłem z drabiny i doznałem złamania śródstopia czy i z jakiego tytułu należy mi się odszkodowanie
Link to comment
Share on other sites

A czy posiadasz ubezpieczenie NW? Myślę, że w Twoim przypadku to jedyny możliwy sposób na uzyskanie odszkodowania. Ponieważ Twój wypadek nie miał zdarzył się w miejscu pracy, ani nie miał bezpośredniego związku z jej wykonywaniem, niestety nie możesz starać się o odszkodowanie z ZUS.
Link to comment
Share on other sites

Tak, Riaa ma całkowitą rację. Jedyne odszkodowanie, o które moglbys sie starac to to z ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (typu PZU, Hestia, Amplico, Allianz czy inne) - jeśli jestes tam ubezpieczony indywidualnie bądź grupowo (czyli opłacasz skladki sam lub za posrednictwem zakladu pracy .)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
19 lipca złamałam 5 kość śródstopia, schodząc po schodach u kolegi. dodam że jestem uczennicą liceum, natomiast samo wydarzenie jak widać miało miejsce w wakacje. gips nosiłam 12tyg, w dodatku kolejne 2 tygodnie musiałam poruszać się o kulach. na zdjęcie gipsu jeździłam 3 razy, najpierw po 6 tyg. (taka byla wstepna wersja), poźniej po 8. w takim razie czy przysługuje mi odszkodowanie od szkoły, czy muszę się udać do ubezpieczyciela prywatnego?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...