Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

SZKODA Z AC PZU, zaniżona wycena pomocy!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam

30 czerwca miałem kolizje ( uderzyłem w zaparkowany samochód), wezwałem policje bo nie bylo właściciela drugiego pojazdu.

rzeczoznawca przyjechał na miejsce zrobił oględziny ale nie mogliśmy otworzyć maski, wiec zrobione były dodatkowe oględziny w warsztacie po częściowym rozkręceniu mojego samochodu.

wszystko niby OK rzeczoznawca miły nie robił problemów.

 

na następny dzień odbieram wycenę szkody, kwota do wypłacenia jest bez VATu, policzono amortyzację 50% i oczywiście częsci zamienne a nie oryginały ( nie wszystko- cześć oryginałów)

 

również w kosztorysie naprawy nie uwzględniono wszystkich części które uległy uszkodzeniu)

 

dodam ze kupując ubezpieczenie AC wybrałem wariant droższy co oznaczało wypłatę odszkodowania z VATem i bez potrącenia 50% amortyzacji części- tak zostałem poinformowany przez osobe która sprzedawała mi ubezpieczenia.

 

jak mogę dochodzić rzetelnej wyceny szkody w moim aucie ( bmw 528 z 1996r)

 

co napisać w odwołaniu aby uwzględnili moje żądania i sie do nich zastosowali.

 

czy kierując sprawę do sądu po wygraniu jej dostane zwrot kosztów sądowych od PZU czy nie.

 

 

PROSZE POMóżCIE BO PZU TO Są NORMALNE ZłODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, przecież możesz oddać auto do autoryzowanego serwisu, poprosić o wykonanie kosztorysu przez tenże serwis i dać do akceptacji do PZU. Jeżeli serwis uzna więcej części do wymiany/naprawy niż PZU należy wezwać rzeczoznawce z PZU na dodatkowe oględziny. Nie zarobisz na tym, ale jeżeli nie chcesz dopłacać to może warto tak to załatwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj poprosiłem mojego kolegę który jest rzeczoznawcą o wycenę tej szkody.

 

kolega nie wprowadził wszystkich częśći z kosztorysu wyceny i wyszło tak:

- przy amortyzacji 50% kwota do wypłaty to około 9350zł

- bez amortyzacji ale na zamiennikach 11200zł

 

jak widać wycena rzeczoznawcy z PZU jest bardzo ale to bardzo zaniżona.

 

może ktoś podpowie jakie argumenty użyć w odwołaniu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłbym zacząć od lektury OWU AC, na podstawie którego zawarłeś umowę ubezpieczenia. Prawdopodobnie stoi tam jak byk, że wykupioną amortyzację i VAT oraz bez zamieników otrzymasz jeśli przedłożysz faktury, jak chcesz na kosztorys to leci standardowo. I koledzy tu nie pomogą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

dokładnie-banda oszustów!!! mi za beemkę zniżyli parę tyś, teraz droga sądowa!!!

najlepiej idź do dobrego radcy prawnego, który profesjonalnie napisze odwołanie,

jezeli odmówią (jak w moim przypadku) pozostaje droga sądowa-nie ma się co bać, bo

słyszałam, że nie musisz nawet brać udziału w rozprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...