Jump to content
Forum Odszkodowania

Pęknięta kość śródstopia, odszkodowanie KRUS


laszo
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Kilka miesięcy temu mój wujek rolnik, ubezpieczony w KRUS uległ wypadkowi podczas pracy na roli. W wyniku wypadku doznał pękniecia kości śródstopia i przez dwa miesiące miał unieruchomioną nogę. Z tytułu wypadku otrzymał 2 miesice chorobowego zwolnienia. Po zdjęciu usztywniacza, skierował się do lekarza orzecznika z historią choroby. Lekarz przekazal mu informację, że w związku z zaistniałym wypadkiem powinien otrzymać odszkodowanie z tytułu uszczrbku na zdrowiu wysokości 2%. Kilka dni po tym fakcie otrzymał wezwanie na komisję lekarską w KRUS, gdzie otrzymał informację o przyznaniu 0% uszczerbku na zdrowiu.

 

Uzasadnienie odmawiające wypłaty odszkodowania cyt. " Zgodnie z art.10 ust.1 pkt 1 wyżej wymieninej ustawy, jednorazowe odszkodowanie przysługuje ubezpieczonemu, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej. Ponieważ orzeczeniem Komisji Lekarskiej z dnia ... uznano Panu 0% uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej, który miał miejsce w dniu ... odmawia się prawa do jednorazowego odszkodowania w związku z tym wypadkiem."

 

Od przesłanej decyzji przysługuje odwołanie. I tu chciałbym poprosić o opinię fachowców. Czy jest możliwe dobre uzasadnienie tego odwołania aby była szansa na uzyskanie odszkodowanie. Od sprawy minęło już ponad 9 miesięcy (od wypadku) a wujek w dalszym ciągu odczuwa ból stopy i utyka na nogę. Zdaję sobie sprawę, że nie oznacza to trwałego uszczerbku na zdrowiu jednak o długotrwałej niezdlolności do pracy chyba można tutaj mówić ? Z góry dziekuję za wszelkie wskazówki co można w tej sprawie zrobić.

 

Pozdrawiam,

Arek Z.

Link to comment
Share on other sites

1) Po prostu trzeba wykazywać, że taki uraz spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu na co dowodem jest m.in. to, że odczuwa ból stopy i utyka na nogę.
Link to comment
Share on other sites

Obecnie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 10 sierpnia 2011 r (Dz. U Nr 175 poz. 1043) zmieniające Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 16 maj 2007 r. (Dz. U. Nr 98 poz. 652 ze zm.) w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego jednorazowe odszkodowanie wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej wynosi 550 zł. za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...