Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skręcona kostka w pracy na umowę/zlecenie


anula.rozowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłam prace nad morzem, jako pomoc kuchenna w hotelu, w którym zarejestrowanych jest ponad 40 pracowników. Umowę podpisałam na okres od 4.07.08 do 04.09.08. po tygodniu pracy miałam awarię i poślizgnęłam się na mokrej posadzce. Noga mocno nie bolała, dlatego zlekceważyłam. Na drugi dzień poszłam normalnie do pracy, ale że obrzęk narastał poszłam do higienistki, przesmarowała i obandażowała ją. Na trzeci dzień stwierdziłam ze poszła torebka stawowa, zgłosiłam się do szefa, by skołował mi transport do szpitala który znajdował się 30 minut drogi od ośrodka. W szpitalu założyli mi gips (było to wczoraj) a na druczku dla mnie napisano iż rozpoznano skręcenie stawu skokowego. Potem dopiero się zorientowałam iże nie uiszczono tam notki że wydarzyło się to w pracy. Na dzisiejszej rozmowie z szefostwem podpisaliśmy rozwiązanie umowy za obustronną zgodą, rozliczyl;i się ze mną za tydzień pracy i zaproponowali mi powrót za jakieś 2-3 tygodnie. Słowem nie wspomnieli o wezwaniui bhp-owca, lub jakimś protokole, o odszkodowaniu też nic nie wspomnieli. W tej chwili jestem w swoim domu, oddalonym o 200 km od ośrodka w którym pracowałam. Jestem studentką i na początku roku akademickiego płaciłam ubezpieczenie. Czy moge się ubiegać o jakieś konkretne odszkodowanie? Czy szkoda zachodu. Rozmawiałam z Szefem Kuchni i powiedział że gdybym zgłosiła to do Państwowej Inspekcji Pracy to oni dostali byu konkretne mandaty, a ja odszkodowanie, to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jedynie mozesz starac sie o odszkodowanie ze swojego ubezpieczenia od NW (nieszcz. wpadkow) na uczelni i - jesli oplacasz gdzies dodatkowo - z Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w ktorym jestes ubezpieczona.

Pracodawca - owszem - moze sporzadzic karte wypadku przy pracy dla osoby nie bedacej pracownikiem (bo nie bylas, bylas zleceniobiorcą) ale nie sądzę, zeby ZUS cos z tego tytulu Ci wyplacil.

Dla pewnosci - zadzwon do ZUSu - z pewnoscia udzielą Ci informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...