Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w czasie pracy na budowie w Irlandii -uraz kręgosłupa


mariosch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch latach pracy w Irlandii na budowie uległem wypadkowi .Przy podnoszeniu poczułem ból w czesci ledżwiowej kregoslupa,okazalo się że wyskoczyły mi dwa dyski a do tego przepuklina z odwodnieniem krążków miedzykregowych.Postanowilem wynająć adwokata który boryka się z moją sprawą już 14 miesięcy,i poinformował mnie że takie sprawy mogą ciągnąc kilka lat.Byłem na tak zwanym zwolnieniu l4,ale po roku zostało mi zabrane ponieważ skończył mi się kredyt PRSI.Starałem się o desability allowance ale mnie odrzucono.Na dzień dzisiejszy zostałem bez żadnego dochodu.Mam kilka pytań a mianowicie o co mógłbym sie teraz starać czy żeczywiście tak długo się ciągną sprawy w sądzie i orientacyjnie jaka kwota odszkodowania mi się należy bo słyszałem że nie muszę się zgadzać jeśli będzie niesatysfakcjonująca.Tylko ja nie mam pojęcia jakie są kwoty odszkodowań w mojej sytuacjii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w irlandii sprawy ciągną się latami (średnio 2 lata), musisz uzbroić się w cierpliwość, jeżeli nie masz zaufania do swojego prawnika, porozmawiaj z nim, omów swoje wątpliwości. Jeżeli jest to prawnik irlandzki i zna się na tego typu sprawach z pewnością nie będzie ryzykował swojego nazwiska aby Cię oszukać.

Niestety nie jestem w stanie udzielić Ci szerszych informacji o prawie irlandzkim, pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sprawa miala sie podobnie u mnie i prawnik dosyc dobry i znany a polasil sie na oszukanie mnie, więc z prawnikiem radzilbym uwazac szczegolnie z irlandzkim, a na twoim miejscu w pierwszej kolejnosci wypelnilbym aplikacje do Personal Injuries Assessment Board i zaplac 50 euro to zatrzyma zegar bo od wypadku do wniesienia sprawy do sadu masz tylko 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomnialem dodac ze Personal Injuries Assessment Board w skrocie PIAB ustali wysokosc odszkodowania i zaden irlandzki sad nie moze podwazyc jego wysokosci, poniewarz jest to niezalezna agencja zadowa, na ich stronce znajdziesz po prawej Estimator, Interactive Guide a ponizej Loos of Earnings Calculator i wstepnie bedziesz mogl sie dowiedziec ile za co ci sie nalezy a propo Advokata To moj sie troche zdziwil i teraz sam wynajal prawnika hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...