Jump to content
Forum Odszkodowania

Kłopoty z PZU AC


Recommended Posts

Witam Serdecznie!!!

 

Pare tygodni temu miiałem dość dziwny przypadek. Jadąc moim VW Bora na wjeździe wjeźdzając na parking oberwałem "na dziurze" silnik - dokładnie wyrwało łapę z bloku.

Oczywiście nie zjechałem autem bo zgasło poczekałem na asistance zacholowałem smochód do mechanika i zgłosiłem szkode. Ubezpieczyciel wstepnie wycenił szkode na 6800 po czym stwierdził iź ubezpiecznie nie obejmie tegoż uszkodznia samochodu z tego powodu iz nie został uszkodzony silnik od dołu (czyli miska). Z rozmowy telefonicznej kierownik oddziału dał mi dop zrozumienia iz nie dostanę ubezpiecznie (o brak widocznego czynnika który by uszkodził auto), nie miałm nigdy wcześniej do czynienia ze zgłaszaniem szkody. Bardzo proszę o pomoc, Pomóżcie co mam w takiej sytuacji zrobić, Wynika z tego że AC to strata pieniedzy. Za rok 2008 zapłaciłem 2200zł i same problemy z tą szkodąi, beznadziejnie oststni raz małem AC.

 

Proszę o podpowiedz co z tym zrobic

Czy uwżacie że PZU zasadnie nie chce wypłacić szkody????

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie

Rzeczoznawca twierdzi, iz jeżeli nie ma uszkodzonej miski olejowej a ta lezy najniżej to w aucie po wjeździe w dziurę nie powinno się nic stać z silnikiem. szukają czynnika można powiedzieć chyba widocznego. Wyglada to tak jakbym chciał wyłudzic tj pojechałem 100km do innego miasta znalażełm dziure i rozbiłem silnik młotkiem..... a dla pewności znalazłem świadka zdarzenia z tego miasta. Poprostu paranoja. nie wiem co z tym zrobić, chyba znajde jakąś firmę która zajmuje sie takimi przypadkami.

Bardzo proszę o porade i z góry dziekuje za każdą podpowiedz.

 

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Mam problem z odszkodowaniem AC Zniszczono mi samochód Toyote Yaris z 2003r przez wandali, w kwietniu ubezpieczałam go na 22tys. a w lipcu juz podobno przed wypadkiem jest wart 19tys. pozostałośc wraku 13tys odszkodowanie 6tys. Moje pytanie dlaczego tak nisko wycenili samochód przed wypadkiem, nie patrząc na przebieg silnika. I jaki jest sens ubezpieczania jak odszkodowanie wynosi tylko 6 tys. Jak mogę się odwołać od dezyzji w PZU- Prosze o pomoc.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niestey odwołanie nie pomogło odpisali mi iz ten element który został wyrwany z bloku nosił znamie wcześniejszego uszodzenia (rzeczoznawca ogladał auto 3 dni po fakcie i stwierdził delikatny nalot rdzy). Samochód był w ciągłej eksploatacji, a ten nalot rdzawy mysle iz przez te kilka dni mogło nalecieć, (tarcze chamulcowe po jednej nocy mają rdzawe wybroczyny po zmoczeniu) a trzy dni to całkiem długi okres tym bardzie iz auto stało na dworzu. Dla mnie to jakaś paranoja nikt nie jest w stanie sprawdzic auta czy nie ma jakiś pęknieć któryś z elementów. Zamierzam założyc sprawę do sądu może tam znajde sprawiedliwość. Zostałem potraktowany jak osoba która chce wymusić ubezpiecznie.

Proszę o podpowiedz co moge jeszcze zrobic, może ktoś miał podobną sytuacje, proszę o radę.

 

Pozdrawiam!!!

i czekam na odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

myślę, że wskazywali na brak przyczyn zewnętrznych, ponieważ uszkodzenia eksploatacyjne nie podlegają ubezpieczeniu AC. Jeśli wpadłeś w dziurę i mimo braku uderzenia silnikiem o podłoże zerwało Ci poduszkę pod silnikiem to w mojej ocenie była ona już mocno leciwa i wcześniej czy później i tak by się rozpadła. Jesli tak właśnie było, to nie dziura jest bezpośrednią przyczyną, ale zużycie części. Inny przypadke, załóżmy zgłaszasz szkodę polegającą na otwarciu maski podczas jazdy i jako przyczyną - wjechanie w dziurę, co miałoby spowodować "puszczenie" zamka.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...