Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

rozciety łuk brwiowy, wstrząśnienie mózgu


Kappka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy. Ile mogłabym dostać odszkodowania OC, czy w ogóle za utratę świadomości, rozcięcie łuku brwiowego (6 szwów, będzie blizna), ogólne potłuczenia, stłuczenie głowy, obrzęk i podbiegnięcie krwawe powieki, wylewy podspojówkowe obu oczu?? Miałam też wstrząśnienie mózgu, ale nie mam tego uwzględnionego w wypisie lekarskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie o ubezpieczeniach OC nie określono sposobu wyliczania odszkodowania. Nie ma odpowiedniego przelicznika ułatwiającego obliczenie sumy jaką możesz uzyskać. Oznacza to, że kwotę jaką się żąda od ubezpieczyciela trzeba uzasadnić a szkody, skutki i następstwa wypadku udowodnić. Ubezpieczyciel po przeanalizowaniu przedstawionych przez Ciebie dokumentów dopiero ustosunkowuje się do danego roszczenia. W przypadku, gdy przyznane Ci odszkodowanie będzie w Twoim przekonaniu zbyt niskie przysługuje Ci możliwość odwołania. Więc jeśli chcesz uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie powinnaś zebrać wszystkie dokumenty lekarskie jakie posiadasz i dostarczyć je do ubezpieczalni. Dodatkowo oprócz zadośćuczynienia możesz otrzymać zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, w tym celu musisz dostarczyć ubezpieczalni oryginały faktur i rachunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...