Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

błąd lekarski


xpux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wypadek, poszłam na pogotowie

po odpowiedzi na to co mi sie stalo - lekarze zaczeli drwic itp

potem, stwierdzili skrecenia stawu skokowego i kolanowego

 

wskazane leczenie: lioton 1000

 

dodatkowo kazali mi isc do rodzinnego lekarza po recepte na lioton.

lekarz rodzinny mnie wysmial, ze lioton jest bez recepty.

dostalam skierowanie do ortopedy ktory mogl mnie przyjac dopiero 2

tyg pozniej

po wizycie, ortopeda wykrył niestabilnosc w stawie i wsadzil mnie w

gips na 2 tygodnie (wspomniawszy ze powinno byc to zrobione od razu)

w zwiazku z tym, ze chodzilam 2 tygodnie z urazem, moja kontuzja kolana sie

poglebila

obecnie jestem leczona zastrzykami w kolano, 200zł kazdy z powodu

starcia sie chrzastki (ogolne leczenie wyceniam na ok 1500zł)

 

chce zaskarzyc pogotowie o zlekcewazenie urazu i wskazanie zlego

leczenia

ile moge od nich zarządać odszkodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zbyt szybko piszesz o kwotach , a nie zastanawiasz się nad szansą na wygranie tego sporu z lekarzami. niestety jest tak, iż ta nacja jest dość "zgrana", jeżeli tak można napisać i nie łatwo wygrać spór nawet w sądzie.

Czy posiadasz jakiekolwiek dowody jasno stwierdzające, iż doszło do pomyłki , błędu medycznego? czy lekarz, który stwierdził ten błąd zaświadczy na twoją korzyść w ewentualnym postępowaniu sądowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze "doswiadczony" - czy masz pewnosc, ze lekarz poswiadczy, ze pogorszenie stanu zdrowia ma zwiazek z błędną diagnozą? Jesli tak, jesli bedziesz pewna wygranej -

 

pamietaj, ze żądając odszkodowania z OC musisz wziac pod uwage nie tylko koszty leczenia ale rowniez koszty tzw. "korzysci utraconych" a wiec - przyszlej niezdolnosci do wykonywania pewnego rodzaju prac, mniejszej sprawnosci ruchowej, koniecznosci zapewnienia sobie opieki w przyszlosci z powodu trudnosci z chodzeniem itp.

 

 

Najlepiej zwrocic sie ze sprawą do specjalistow od takich odszkodowan. Masz tu w nagłowku chyba nawet odnosnik do takiej firmy: Campter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
doświadczony wrote:
zbyt szybko piszesz o kwotach , a nie zastanawiasz się nad szansą na wygranie tego sporu z lekarzami. niestety jest tak, iż ta nacja jest dość "zgrana", jeżeli tak można napisać i nie łatwo wygrać spór nawet w sądzie.
Czy posiadasz jakiekolwiek dowody jasno stwierdzające, iż doszło do pomyłki , błędu medycznego? czy lekarz, który stwierdził ten błąd zaświadczy na twoją korzyść w ewentualnym postępowaniu sądowym?
juz mam wszystkie papiery, tydzien temu zakonczylam leczenie i mam wszystko zapisane.
Posiadam tez papier z pogotowia gdzie jest wskazany uraz (skrecenia stawu skokowego i kolanowego) oraz leczenie (lioton1000!!)

a o kwote pytam gdyz chce napisac list z zażaleniem do dyrektora pogotowia, ew. do nfz-tu, tylko ponoc musze tam okreslic mniej wiecej kwote odszkodowania jakiej sie domagam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, i musze uwzględnic jeszcze to, ze pogotowie procz tego lioton 1000 nic mi nie zalecilo, innymi slowy gdyby nie moje podejrzenia co do nogi i pojscie na wlasna reke do ortopedy, mialabym niesprawne kolano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mialam wypadek w pracy w 2007 roku, lekaz nie umial ustalic przyczyna bolu i niesprawnosci, mialam rozne badania nikt nie wiedzial co mi jest. Po roku lekaz uznal ze mam wybita rzepke i skierowal mnie na operacje,przyszykli mi rzepke, po operacji zel sie czulam nie moglam chodzic,bylo gozej niz przed operacja.Pojechalam do Polski na konsultacje z ortopeda prywatnie lekaz skierowal; na MRI i uznal ze mam uszkodzenie lekotki po operacji w Angli.Z tym zaswiadczeniem poszlam do lekaza ktory mnie operowal w Londynie oczywiscie koles zapieral sie ze lekaz w Polsce sie niezna i nie wie co sie z czym je, ale stwierdzil ze powinnam miec jeszcze jedna operacje ,bo ta jednak sie nie udala.Pojechalam do Polski na MRI zostawilam wczesniejsze zdiecia ktore byly robione zaraz po wypadku w uk i okazala sie ze mam pekniecie lekotki i rzepki,Mialam operacje w polsce prywatnie w trybie natychniastowym mam 3 stopien uszczerbku na zdrowi uraz jest po operacji w Londynie.Czy ktos zna jakas dobra firme gdzie moglabym sie najlepiej udac z tym problemem,zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc.Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

vladimiros wrote:

Witam Pewnego dnia biegnac sobie z kumplem aby poprawic kondycje zagapilem sie i zle zeskoczylem na stope .Chodzac normalnie nic mnie nie boli ,ale wystarczy mocniejszy ruch w karzda strone i zacznie bolec bardzo mocno .Bylem u tych naszych kochanych lekarzy;p zrobili mi rentgen i nic nie wykryli a pani lekarz powiedzial zebym tylko smarowal mascia smarowalem i dalej jest to samo.Ten staw skokowy uszkodzielm jakis miesiac temu .Przy okazji to samo mam z prawa noga ale juz mniej bo w prawej nodze trwa to juz z dobre 2 lata olewalem to sobie az wkoncu zapisalem sie do klubu i teraz mocnijeszy strzal albo ostre szarpniecie i tez boli .Prosze pomozcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mój dziadek ostatnio jechał na rowerze i potrącił go samochód, do winy keirwoca sie przyznał i zadzwonił na pogotowie, na pogodtowiu dali dziadkowi papier do popisania i kazali mu wracac do domu, moj dziadek nic nie pamitea bo jak sie okazało miał wstrząsniecie mózgu...nastepnego dnia poszlismy do lekarza zeby zobaczyc co dziadek podpisal, okazało sie ze chodziło o to ze nie wymaga opieki lekarskiej i na tej podsawie dziadek za wypadek moze nie dostac odszkodowania... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

metalowy wrote:

Mój dziadek ostatnio jechał na rowerze i potrącił go samochód, do winy keirwoca sie przyznał i zadzwonił na pogotowie, na pogodtowiu dali dziadkowi papier do popisania i kazali mu wracac do domu, moj dziadek nic nie pamitea bo jak sie okazało miał wstrząsniecie mózgu...nastepnego dnia poszlismy do lekarza zeby zobaczyc co dziadek podpisal, okazało sie ze chodziło o to ze nie wymaga opieki lekarskiej i na tej podsawie dziadek za wypadek moze nie dostac odszkodowania... :/

Raczej nie będzie to przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania, bo poza sporem jest, że dziadek odniósł obrażenia ciała które wymagają leczenia, ale nie szpitalnego ale ambulatoryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
trzy lata temu ojciec miał operacje na przekrętne złamanie biodra prawego na dzień dzisiejszy nie chodzi i już wogule nie stanie na własne nogi ponieważ niema kości od biodra do kolana czy iest w tym kraju jakaś normalna instytucja która może mi pomóc w tej sprawie jest tyle pytań bez odpowiedzi np. dlaczego 24 h po operacji nikt w szpitalu nie pomógł ojcu wstać i pomóc chodzić a jest to wskazane 24 h po operacji . dlaczego po prześwietleniu trzy miesiące po operacji zauważono odstającą kość udową która odkręciła się od śruby i powiedzieli że tak musi być a po dwóch latach mówią że podczas zrostu poprzedniego nastąpiło powtórne złamanie tego biodra chociaż ojciec wogóle nie stał na nogach .PROSZĘ KOGOŚ O POMOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli nie upłynęły 3 lata jest szansa na odzyskanie odszkodowania , nie widząc dokumentacji medycznej trudno mi jest cokolwiek powiedzieć. Wielu moich klientów otrzymało potężne odszkodowanie. Ważne jest co zawiera dokumentacja medyczna.

Pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...