Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

pogryziona przez psa podczas strzyżenia


czarna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam firmę jednoosobowa, wśród tego strzyżenie i pielęgnacja zwierząt (psów). Podczas jednej z wizyt pogryzł mnie pies (był wcześniej i nie było problemów). Jest to duży 50 kg pies, który podczas rozczesywania kołtunów pokąsał mi obie ręce i wybił palca. Na pogotowiu założyli pi szwie na każą ranę. Było to 4 tygodnie temu. Co dalej czynić, czy przysługuje mi odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna wrote:
. Było to 4 tygodnie temu. Co dalej czynić, czy przysługuje mi odszkodowanie.
Dlaczego dopiero po 4 tygodniach zastanawiasz się co dalej robić?
O odszkodowanie z ZUS można sie starać pod warunkiem, że:
1. opłacasz składkę na ubezpieczenie wypadkowe
2. zdarzenie zostało uznane za wypadek przy pracy.

Po tym zdarzeniu ( pod warunkiem, ze opłacane są składki na ubezpieczenie wypadkowe) trzeba było zglosić to w swojej jednostce ZUS. ZUS sporządziłby dokumentację powypadkową i dokonał kwalifikacji wypadku.
Jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś - nie zgłosiłaś wypadku zrób to jak najszybciej.

Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 236 poz. 1992
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w sprawie trybu uznawania zdarzenia powstałego w okresie ubezpieczenia wypadkowego za wypadek przy pracy, kwalifikacji prawnej zdarzenia, wzoru karty wypadku i terminu jej sporządzenia.

http://www.lex.com.pl/serwis/du/2002/1992.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...