Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek


karolina0132
 Share

Recommended Posts

Emerytka w starszym wieku idąc chodnikiem, który jest w złym stanie, potknęła się o niego i uderzyła twarzą o podłoże. Doznała rozległych obrażeń twarzy m.in. złamany nos. Chodnik jest nieremontowany od ponad 40 lat i należy do Urzędu miasta. W Centrum Zarządzania Nieruchomościami dwa razy wysyłali pismo w sprawie naprawienia chodnika do Urzędu Miasta. Wiceprezydent odmówił dwa razy. Od kogo można domagać się odszkodowania, czy są jakiekolwiek szanse na uzyskanie odszkodowania? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam w tym przypadku poszkodowana powinna starać się o odszkodowanie z polisy OC zarządcy chodnika. W tym przypadku należy skierować pismo do urzędu miasta z oni są zobowiązani przekazać sprawę swojej ubezpieczalni. Urząd Miasta jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo w tym miejscu dlatego też odpowiada za wszystkie wypadki powstałe na skutek złego stanu technicznego chodnika. Czy ma Pani jakiś świadków zdarzenia? Ich zeznania mogą okazać się kluczowe w tej sprawie.
Link to comment
Share on other sites

Złamałam rękę mam w gipsie jakie dokumenty będą mi potrzebne do starania się o odszkodowanie z ZUS-u.Zaznaczam że przewróciłam się koło domu i nie w drodze do pracy.
Link to comment
Share on other sites

Niestety o odszkodowanie z ZUS- u możesz się starać wyłącznie za wypadek, który miał miejsce w pracy lub też miał bezpośredni związek z jej wykonywaniem. W Twoim przypadku możesz się starać o odszkodowanie z NW.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Witam. Jestem rencistka. Nie pracuje. W zeszłym tygodniu przewróciłam sie nieszczęśliwie w pobliżu domu i skręciłam obie nogi, lewą w kolanie a prawą w stawie skokowym. Jestem w trakcie rehabilitacji. Co muszę zrobić by starać się o odszkodowanie. i kiedy mam sie o nie starac, juz teraz czy pozniej?jakie dokumenty nalezy zlozyc?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Witam. kilka tygodni temu zostałam poparzona goroncą wodą z bojlera przez zawór zwrotny mam ubezpieczenie w PZU zdrowotne. Mam jakąś szansę na jakiekolwiek odszkodowanie?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...