Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek


karolina0132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emerytka w starszym wieku idąc chodnikiem, który jest w złym stanie, potknęła się o niego i uderzyła twarzą o podłoże. Doznała rozległych obrażeń twarzy m.in. złamany nos. Chodnik jest nieremontowany od ponad 40 lat i należy do Urzędu miasta. W Centrum Zarządzania Nieruchomościami dwa razy wysyłali pismo w sprawie naprawienia chodnika do Urzędu Miasta. Wiceprezydent odmówił dwa razy. Od kogo można domagać się odszkodowania, czy są jakiekolwiek szanse na uzyskanie odszkodowania? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam w tym przypadku poszkodowana powinna starać się o odszkodowanie z polisy OC zarządcy chodnika. W tym przypadku należy skierować pismo do urzędu miasta z oni są zobowiązani przekazać sprawę swojej ubezpieczalni. Urząd Miasta jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo w tym miejscu dlatego też odpowiada za wszystkie wypadki powstałe na skutek złego stanu technicznego chodnika. Czy ma Pani jakiś świadków zdarzenia? Ich zeznania mogą okazać się kluczowe w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałam rękę mam w gipsie jakie dokumenty będą mi potrzebne do starania się o odszkodowanie z ZUS-u.Zaznaczam że przewróciłam się koło domu i nie w drodze do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o odszkodowanie z ZUS- u możesz się starać wyłącznie za wypadek, który miał miejsce w pracy lub też miał bezpośredni związek z jej wykonywaniem. W Twoim przypadku możesz się starać o odszkodowanie z NW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Jestem rencistka. Nie pracuje. W zeszłym tygodniu przewróciłam sie nieszczęśliwie w pobliżu domu i skręciłam obie nogi, lewą w kolanie a prawą w stawie skokowym. Jestem w trakcie rehabilitacji. Co muszę zrobić by starać się o odszkodowanie. i kiedy mam sie o nie starac, juz teraz czy pozniej?jakie dokumenty nalezy zlozyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...