Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy-rozcięcie łokcia


reniab3o2.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu tego roku miałam wypadek w pracy .podczas korygowania fazki w automacie tokarskim, musiałam odkręcic śrubę ,podczas odkrecania musiałam użyć siły i wtym momencie śruba sie odkręciła a moja ręka uderzyła w rynne z blachy która była ostra i wten sposób rozciełam łokieć i ręka od łokcia do palców mi zdrętwiała.było pogotowie i zawiezli mnie na ostry dyżur tam założyli 4 szwy .po zakonczeniu leczenia mały palec i

1/4 jest nie sprawne najprawdopodobniej poszły nerwy.kiedy wróciłam po L4 do pracy uznano wypadek ale z mojej winy.moje pytanie?czy moge starac sie o odszkodowanie

w ZUS-ie.bo innego ubezpieczenia nie mam.proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy otrzymalas zatwierdzony juz przez pracodawce protokol powypadkowy?

- Czy podczas zapoznawania sie z protokolem, PRZED zapoznaniem sie z trescia wnosilas uwagi i zastrzezenia do protokolu?

- CO dokladnie (jakie przyczyny wypadku) zapisano w punkcie 4 i 5 protokolu?

- JAK uzasadniono Twoją winę?

- Na czym ona polegala?

- Czy jest opracowana instrukcja stanowiskowa bhp i zostalas z nią zapoznana?

- Wykonywalas cos wbrew instrukcji?

- Co to za "rynna z blachy" i dlaczego nie osłonieta, jeśli ma ostre krawędzie?

- Czy w dniu wypadku mialas aktualne profilaktyczne badania lekarskie??

- Czy w dniu wypadku mialas aktualne szkolenie bhp?

- Czy jest opracowana Ocena Ryzyka Zawodowego na Twoim stanowisku pracy i czy zostałaś zapoznana z ryzykiem zawodowym??

 

Moim zdaniem - jest mocno prawdopodobne, ze stwierdzenie o Twojej wyłącznej "winie" jest błędne.

 

Poza tym - zespol nie ustala WINNYCH a okolicznosci i PRZYCZYNY wypadku.

Jesli nawet w jakikolwiek sposob przyczynilas sie do wypadku to odszkodowania (i innych swiadczen ZUSowskich z ustawy wypadkowej) mozesz byc pozbawiona tylko wtedy, gdyby Twoja nieostroznosc byla WYŁĄCZNĄ przyczyną wypadku.

A tak chyba nie bylo.

 

Z pewnoscią wyłączna przyczyna nie lezy po Twojej stronbie.

I jesli nawet protokol jest juz zatwierdzony to trzeba sie od jego ustalen odwolac do Sądu (o sprostowanie).

Gra jest warta swieczki, bo jesli masz trwały uszczerbek na zdrowiu to pieniadze beda Ci potrzebne na rehabilitację.

Odpowiedz na te pytania, ktore Ci zadalam, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...