Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek na rowerze. Złe ustawienie w rowerze!!!


thunderstorm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja sprawa wygląda tak w dniu 15.07.2008 r. dokonałem zakupu roweru za 1119,20 pln.

Podczas testowania w/w roweru przez mojego syna w dniu 19.07.2008 r. około godz. 19:00 uległ on wypadkowi w następstwie którego doznał uszczerbku na zdrowiu w postaci złamania kości promieniowej w prawej ręce.

Powodem w/w wypadku było złe ustawienie tylnego mechanizmu przerzutek w w/w rowerze. Podczas jazdy rowerem i jednoczesnej zmianie przerzutki tylnej z pozycji nr 3 na pozycję nr 2 i nr 1 przerzutka zrzucała łańcuch w rowerze na obręcz tylnego koła, a sam mechanizm tylnych przerzutek dostawał się miedzy szprychy w tylnej obręczy co powodowało gwałtowne zatrzymanie roweru i w następstwie wypadek.

 

 

Proszę o radę co mogę zrobić w takim przypadku bo ja ogólnie chciałbym tylko wymienić rower na nowy ale słyszałem że mogę dostać coś więcej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w takim przypadku możesz postarać się o uzyskanie odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej producenta rowerów. Musisz jednak udowodnić, że bezpośrednią przyczyną wypadku był wadliwy mechanizm roweru, a nie na przykład niewłaściwy sposób użytkowania, bądź też nie zachowanie ostrożności. Powinieneś poprosić producenta roweru o adres ubezpieczalni z którą mają zawartą polisę OC, po czym skierować do nich swoje roszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...