Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w holandii - złamana noga - Prosze o pomoc !


maestro83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie w sprawie dosc zagmatwanej. Bowiem sprawa wyglada tak, ze jestem pracownikiem biura posrednictwa pracy "HANDS TO WORK". O ile mi wiadomo biuro odprowadza nam pieniażki (19,75eu/tyg.) na ubezpieczenie zdrowotne. Nie jest to malo i z tego co wiem nie refunduje to ubezpieczenie tylko uslug dentystycznych.

Ale do rzeczy. Moj przypadek wyglada tak ze pewnego weekendu w sobote niepracujacą jeden z kolegow, ktory takze pracował dla HTW zorganizowal za ich wiedzą a takze i udzialem mecz towarzyski w pilke nozną z innym biurem posrednictwa pracy. Koledzy zbierali druzyne wiec przyszli takze do mnie. Oczywiscie sie zgodzilem. Po czym okolo godziny 18 udalismy sie firmowymi busami na dosc oddalone od naszego osrodka boisko.

Tam pech chcial ze po 25 min gry doznałem złamania prawej nogi, dokladnie glownej kosci piszczeli i strzałkowej z przemieszczeniem. Na moje szczecie uniknolem zlamania otwartego.

Po ponad 30 min. meki w bolach ambulance zabral mnie do szpitala gdzie na drugi dzien mialem operacje. W szpitalu ogolnie spedzilem 3 dni wiec nie za dlugo i z tego co wiem jest to rfeundowane z ubezpieczenia tak samo jak i leki czyli dokladnie srodki przeciwbolowe. Nie wiem teraz co dalej ? Nikt na ten temat ze mna nie rozmowia slyszalem tylko, ze istnieje mozliwosc, ze wladze HTW chca mnie wyslac do kraju bo nic ze mnie nie mają, a jedynie jeszcze dokladaja do mnie bo maja obowiazek placic mi 80% najmniejszej tygodniowki.

Moje pytanie brzmi co mi przysluguje po takim wypadku? Czy czasem nie 100% wynagrodzenia?

Czy moga mnie wyslac do Polski w tym stanie zeby nie placic chorobowego? Czy moge sie odwolywac? I co najwazniejsze - czy mam prawo do odszkodowania z uwagi na znaczne procentowe uszkodzenie ciala poza granicami kraju?

PROSZE O SZYBKA ODP !!! POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Medyczne koszta zostaną pokryte przez ubezpieczenie na które płacisz ?19,75

tygodniowo.

Prawnie Twój pracodawca Hands to Work jest zobowiązany wypłacić 70% chorobowego.

Czasami w indywidualnych kontraktach jest możliwość otrzymania wyższego chorobowego

czasami nawet 100%. Jeżeli HTW płaci Ci 80% jest to prawdopodobnie zgodne z

kontraktem zatrudnienia. To oczywiście możesz sam sprawdzić w kontrakcie. Czy

możesz zostać zwolniony również zależy od danego kontraktu. Jeżeli

otrzymałeś umowę tymczasową, istnieje możliwość zwolnienia pracownika po ukończeniu

umowy. Wiec jeżeli umowa kończy się 1 sierpnia 2008, prawnie możesz zostać zwolniony.

W wypadku kiedy nadal jest nie zdolny do pracy po ukończeniu kontraktu,

chorobowe o wysokości 70% będzie wypłacane przez UWV (instancja rządowa ).

Wypadek wydarzył się w czasie tak zwanej sytuacji sportowej. W takiej sytuacji nie

ma tak zwanej odpowiedzialności pracodawcy. Albowiem udział w takich zorganizowanych

towarzyskich spotkaniach nie jest obowiązkowy.

A wiec krotko rzecz biorąc nie ma w tej sprawie żadnej szansy na odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa konczy sie 27.09.2008. Przypuscimy, ze do tego czasu nie osiagne pelnej sprawnosci fizycznej bym mogl odbyc droge powrotna do domu do PL. Mimo to HTW zdecyduje sie mnie odeslac i przykrym zbiegiem okolicznosci ta dluga droga powrotna odbije sie znaczaco na mojej rekonwalescencji. Co wtedy? Pytam poniewaz nie jest to byle jakie zlamanie i potrzeba duzo czasu na powrot do zdrowia.

Druga rzecz. Skoro tak jak Pan mowi nie mam prkatycznie zadnych szans na odszkodowanie, czy istnieja jakies inne tak zwane zadoscuczynienia ? Bo podobno jest cos takiego. Wypalcane przez UE dla wszystkich obywateli za poniesione uszczerbki na zdrowiu i nie moznosc podjecia pracy przez dluzszy okres czasu? (Tym bardziej poza granicami kraju). Najkrocej mowiac pytam sie Pana czy mam jakiekolwiek szanse, gdziekolwiek uzyskania zadoscuczynienia pienieznego rekompensujacego mi to nieszczesne wydarzenie?

POZDRAWIAM !!! Dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze jedno pytanie mam do Pana. Czy to chorobowe, o ktorym Pan wspomnial (UWV) bedzie wyplacane równiez w momencie kiedy HTW odesle mnie do kraju? Czy musze pozostac mimo wszystko w obrebie granic holandii? I czym dokladnie jest UWV?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Moje pytanie:Złamałem sobie reke spadajac ze schodow w domu,ktorym mieszkam.Moje biuro twierdzi ze w takim przypadku nie naleza mi sie zadne pieniadze z tego tytulu,poniewaz wypadek nie zdazyl sie podczas pracy.Ubezpieczenie w dalszym ciagu jest pobierane.Czy jest to zgodne z prawem holenderskim,bo wszedzie gdzie czytam pracodawca ma obowiazek placenia chorobowego 70-80%.Jeszcze jedno od jakiej kwoty powinien wyplacac mi te pieniazki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...