Jump to content
Forum Odszkodowania

samochód do kasacji


Recommended Posts

Siostra miała wypadek.Samochód najechał im na tył.Samochód poszedł do kasacji.Jechali na wypoczynek nad morzem.Wypadek zdarzył się pod Koszlinem.Tam ich zawieżli na badania do szpitala.Najbliższych znajomych mieli w Kołobrzegu,po których dzwonili,żeby ich odebrali i ich rzeczy,które zostały w wraku samochodu w innej miejscowości.Na planowany wypoczynek nie zajechali,nie było czym a pozatym przez dwa tygodnie krążyli między Koszlinem/PZU,Policja/a Kołobrzegiem.Czy należy się jakieś odszkodowanie za wynajem kwatery i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop.Nigdzie nie dojechali,ponieśli tylko koszty.W tej chwili szwagier ma skierowania na rehabilitacje,po urazach,których doznał w czsie wypadku.Czego można się domagać i w jakiej formie i od kogo?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ko

Link to comment
Share on other sites

odpowedź jest raczej prosta i oczywista. Wszystkie poniesione straty muszą być zwrócone przez sprawcę, tu: ubezpieczyciela u którego ma polisę OC. Podkreślić jednak należy, że ciężar dowodu spoczywa na roszczącym skutki prawne. Zatem należy sporządzić listę, uzupełnić ją o kwoty i dołączyć wszelkei możliwe potwierdzenia (rezerwcje, wpłaty, bilety itp) oraz sensownie uzasadnić
Link to comment
Share on other sites

No problem jest w tym,że znajomi u którch musieli się zatrzymać nie mogą wystawić rachunku,bo nie wynajmują pokoji.A za darmo prawie dwatygodnie nie wypadało mieszkać.Więc pokryli koszty pobytu wg ich uznania.Pobyt ich tam na miejscu,był nieodzowny,wszystko sami musieli załatwiać.Krążyli między policją,Pzu i złomowiskiem.Do Świnoujścvia,gdzie mieli zamiar przebywać,też nie dojechali.Z planowego urlopu na który czekali cały rok nici.Na ponowny wyjazd ich niestać.To są też szkody moralne,czy za nie można liczyć na jakąś rekompensatę.
Link to comment
Share on other sites

1. każdy może wynająć mieszkanie, czy pokój a później rozliczyć się z fiskusem w pit rocznym z uzyskanego przychodu, więc wystarczy umowa cywilno-prawna za zwykłęj kartce papieru (Ubezpieczyciel nie będzie powiadamiał o przychodzie skarbówki, ale ewentualne ryzyko nie opłacenia na koniec roku podatku bierze wynajmujący na siebie)

2. a jak wycenić moralną stratę? nie lubię zresztą tego określenia, zaczerpniętego wprost z amerykańskiego kina. Tam jest inne prawo, tu inne. Utrata rezerwacji, czy poniesione koszty biletu, przejazdu który nie doszedł do skutku etc. to rozumiem, można usiąść, spisać i podliczyć. Ale to, że ktoś nie wypoczął, tylko w stresie przeżył dwa tygodnie?Ja jednak mogę podpowiedzieć co do szkód na majątku, na "ciele i duszy" się po prostu nie znam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

A my mieliśmy podobną sytuację.

 

Jechaliśmy samochodem na z góry zaplanowany urlop do Niemiec. Jeszcze w Polsce najechał na nas samochód. Bogu dzięki nic nikomu się nie stało a tylko (aż) auto do kasacji. Niestety z wakacji nici. Oprócz uszkodzenia samochodu nie ponieśliśmy żadnej szkody, nawet zadrapania (bogu dzieli) i żadne zaliczki za wakacje nam nie przepadły. Urlop jednak się skończył zamiast się rozpocząć. czy przysługuje nam jakieś zadośćuczynienie za zmarnowany urlop tak jak klientom biur podróży, którzy dostali wycieczkę z niespodzianką? Suma summarum nigdzie już nie wyjechaliśmy, bo nie było czym. Urlop skończył się w domu na spacerach wkoło bloku a nie zwiedzaniem Bawarii;/

 

czy coś nam przysługuje? i jeśli tak to na jakiej podstawie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...