Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 30 dni temu miałem kolizję drogową z mojej winy, zgłosiłem szkodę

z ubezpieczenia AC, 2 dni temu dostałem informację że suma odszkodowania

będzie pomniejszona nawet do 50% w związku z tak zwanym "zatajeniem informacji o bez szkodowej jeździe w trakcie podpisania umowy "

 

Na umowie ani w ogólnych warunkach ubezpieczenia nie ma takiego zapisu,

ponadto dostałem powiadomienie że do rozpatrzenia szkody jest niezbędne

dostarczenie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia OC - 6 lat bez szkody.

 

Posiadam kilka aut, którymi jeżdzą kierowcy i oczywiście mają stłuczki ale ja osobiście nie miałem nigdy.

Proszę o informację czy rzeczywiście firma ubezpieczeniowa może pomniejszyć wypłatę odszkodowania,

do tej pory nie dostałem kalkulacji szkody, czy do otrzymania kalkulacji też jest nie zbędne dostarczenie

zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie wiadomo w jakim TU jest Pan ubezpieczony.

Po drugie: nie wiadomo, czy są to pojazdy firmowe czy prywatne.

Po trzecie trzeba sprawdzić, czy tabela zniżek i zwyżek ma w Pana wypadku zastosowanie.

Generalnie: jeżeli ma Pan kilka samochodów to każda szkoda z AC na którymkolwiek z nich rzutuje na składkę dla wszystkich pojazdów, bez względu kto kierował.

Jeżeli zakupił Pan polisę ze składką uwzględniającą nienalezne zniżki to TU może o taki sam procent obniżyć wypłatę odszkodowania.

Do otrzymania kalkulacji naprawy nie jest niezbędne dostarczenie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quote:

Generalnie: jeżeli ma Pan kilka samochodów to każda szkoda z AC na którymkolwiek z nich rzutuje na składkę dla wszystkich pojazdów, bez względu kto kierował.

Chyba, że jest w firmie ubezpieczonych ponad 5 pojazdów i jest to wprowadzone jako flota samochodowa. No niestety tak jest z AC.


www.hestiaolsztyn.pl | www.holms.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą flotę pojazdów mam ubezpieczoną w PZU, a w tym jednym przypadku o którym piszę to auto

jest ubezpieczone w Benefia, do tej pory PZU wyliczało mi składki na podstawie danych które posiadali

i nigdy nie było problemu.

Głównie mi chodzi o to czy faktycznie mogą potrącić pewną kwotę z odszkodowania - kasacja auta.

Czy jest sens się odwołać od ich decyzji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie TU mają możliwość sprawdzenia szkodowości klienta w innych TU. Warto sprawdzić jaka zniżka za beszkodowość była zastosowana w PZU a jaka w Benefii. Jeżeli PZU np. nie zastosowało żadnej zniżki a w Benefii opłacił Pan składkę ze zniżką to może być potrącenie. Jednak każda sprawa jest indywidualna i należą się panu wyjasnienia od Benefii w przypadku potrąceń,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...