Jump to content
Forum Odszkodowania

Zasłabnięcie w pracy


lukasz85rz
 Share

Recommended Posts

Witam!

Proszę o poradę!

Pracuję jako kelner w restauracji! Schodząc ze schodów zasłabłem i upadłem na kolana. Szkło które niosłem przecięło mi rękę! Pojechałem z szefem na pogotowie! Na dłoni założyli mi szwy a kolano stwierdzili że jest stłuczenie okolicy rzepki. W tej chwili szwy mam już sciągnięte i lekarz wystawi mi papier o zakończeniu leczenia!

Co mam teraz robić? Gdzie mam się udać? Czy warto starać się o jakieś odszkodowanie?

Proszę o poradę!

Link to comment
Share on other sites

Czy zostala sporządzona dokumentacja powypadkowa w zakladzie pracy? W zaleznosci od tego co bylo przyczyną zasłabnięcia zdarzenie będzie lub nie będzie uznane za wypadek przy pracy.

 

Jesli TAK - wowczas bedziesz mogl sie starac o jednorazowe odszkodowanie z ZUS.

Jesli NIE - pozostaje Ci tylko odszkodowanie z ubezpieczenia prywatnego, jesli sobie takie oplacasz indywidualnie, bądź grupowo poprzez zaklad pracy, czyli odszkodowanie z Towarzystwa Ubezpieczeniowego (np. PZU, Hestia, Nordea, Amplico itp.).

Zacznij od zlozenia wniosku do pracodawcy o uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy (jesli oczywiscie nie byl do tej pory sporządzony protokol powypadkowy).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...