Jump to content
Forum Odszkodowania

Uraz głowy i szyji podczas wypadku komunikacyjnego.


GUCIO
 Share

Recommended Posts

Wczoraj uczestniczyłem w kolizji samochodów jako poszkodowany( jadąc z pracy do domu). Byłem u lekarza,stwierdził w diagnozie że mam uraz głowy i szyji.(nada boli mnie szyja i głowa i mam zawroty głowy).Lekarz również powiedział że miałem lekkie wstrząśnienie mózgu, i skręcenie szyji. Założono mi kołnież na szyję i kazano mi w nim chodzić 9 dni. Mieli mnie zostawić w szpitalu na obserwacji ileś dni, ale ja nie chciałem bo mam taką pracę że nie mogę sobie pozwolić na pobyt w szpitalu. Wypadek spowodowała osoba nietrzeżwa. Czy ktoś może mi doradzić czy mogę się starać o jakieś odszkodowanie. 2.08.2008r.
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: Zglos w pracy, ze wypadek mial miejsce w drodze z pracy do domu i dopilnuj sporządzenia karty wypadku "w drodze". Co prawda - od paru lat nie ma z tytulu takich wypadkow odszkodowan jednorazowych z ZUS, ale - nigdy nie wiadomo co przyszlosc pokaze, a zwolnienie lekarskie jest 100 % platne a i renta powypadkowa jest korzystniejsza (odpukac!!).

Po drugie - jesli jestes ubezpieczony w jakims Tow. Ubezp. indywidualnie (tzn. sam sobie oplacasz) lub grupowo w pracy (tzn. "ściągają" Ci skladke ubezp. z wynagrodzenia w zakladzie pracy) - zglos sie do osoby, ktora sie takim ubezp. zajmuje i spytaj co dalej.

Po trzecie - zobacz w swoim ubezp. komunikacyjnym, czy nie ma tam opcji ubezp. od NW (nieszcz. wypadkow) - jesli jest, zglos sie do swojego ubezpieczyciela, on powie Ci co dalej. I po czwarte - mozesz zalozyc sprawe cywilną przeciwko sprawcy wypadku o odszkodowanie z jego OC.

PS.

A tak na marginesie Twojego zdania: "Mieli mnie zostawić w szpitalu na obserwacji ileś dni, ale ja nie chciałem bo mam taką pracę że nie mogę sobie pozwolić na pobyt w szpitalu." - nie znasz powiedzenia, że "cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych"??

 

Czasem warto dac sie poobserwowac przez pare dni, zeby pozniej nie trzeba bylo leczyc sie lata całe..... Poza tym - przy staraniu sie o odszkodowanie, zdanie na karcie szpitalnej: "wypisano na wlasną prosbę", albo "odmowil pozostania w szpitalu"- tez nie wygląda najlepiej.... Znaczy się: "uwazal, ze nic mu nie bylo...".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...