Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

stłuczka a naprawa regresem z AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kilka dni temu miałem kolizje drogową a mianowicie-wyprzedzałem auto osobowe z przyczepką autem dostawczym i w tym momencie gosc wykonał manewr skrętu w lewo!wbiłem sie miedzy auto a przyczepke.rannych nie było.po przyjeździe policji gosc powiedział ze sie dogadamy a potem zaczol kręcic na współwine.wezwałem drugi raz policje i jednoznacznie stwierdzili ze on jest sprawcą gdyż wczasie wykonywania manewru zawracania bedac wyprzedzanym nie upewnił sie czy moze ten manewr wykonac!ja juz nie chciałem isc na ugode!Dziwi mnie tylko ze policja nie sporządziła na miejscu zdażenia zadnego protokołu tylko jakies notatki!gosc nie przyjol mamdatu przez swojego ojca i policja skierowała sprawe do sądu grodzkiego!ja auto bede naprawiał regresem z wlasnego AC w "COMPENSIE".

Auto rok prod.2004 mam na działalnośc.

Laweciaz mi wystawil fakture vat za holowanie pojazdu-kiedy dede mógł sie ubiegac o zwrot tej kwoty od ubezpieczyciela?czy dopiero po sprawie tamtego goscia?

Auto jest na warsztacie i czeka na rzeczoznawce.

W papierach warsztatowych jest napisane ze całą kwote za naprawe auta wraz z cholowaniem ubezpieczyciel ma przelac na konto warsztatu!jest w tym pewna niejasnosc-czy pieniądze za odszkodowanie powinienem dostac ja czy warsztat w którym bede naprawiał auto i te koszty holowania!?

Auto jest na działalnosc więc własciciel warsztatu mi powiedział ze ubezpieczenie zapłaci tylko kwote netto a ja bede musiał zapłacic mu vat za fakture!

jestem ciemny w tym temacie więc prosilbym o poradę w tej sprawie jak to powinno sie wszystko odbywac!

nie chce zeby warsztat mnie wykołował i naciągał na koszty dodatkowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei:

1 naprawiasz z AC, więc odszkodowanie w tym i koszty holownika będą wypłacane zgodnie z tą umową.

2 warsztat dostanie odszkodowanie wg kalkulacji kosztów naprawy, holowanie jest kosztem osobnym niezwiązanym z naprawą (nie bezpośrednio).

3 płacisz VAT z własnej kieszeni (chyba, że masz jakąś specjalną umowę AC) i to dotyczy także wypłaty z polisy OC, wynika z przepisów podatkowych, czy skarbowych

4. wszystkie koszta dodatkowe oraz potrącone przez ubezpieczalnię z AC (udzial własny, wyłączenia itp.) przygotuj sobie i zgłoś jako roszczenie po wygranej sparwie sądowej do ubezpieczyciela sprawcy. Regres będzie dotyczył wyłącznie poniesionych kosztów przez Compensę, o Ciebie walczyć nie będą i nawet nie jestem pewien czy mogą

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej wspomniałem, ubezpieczyłeś pojazd brutto, więc w przypadku kradzieży lubszkody całkowitej tak zostanie Ci wypłacone, ale za faktury dostaniesz netto

2 możesz żądać dodatkowych roszczeń z OC, ale to Ty musisz udowodnić stratę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...