Jump to content
Forum Odszkodowania

stłuczka a naprawa regresem z AC


Recommended Posts

Witam.

kilka dni temu miałem kolizje drogową a mianowicie-wyprzedzałem auto osobowe z przyczepką autem dostawczym i w tym momencie gosc wykonał manewr skrętu w lewo!wbiłem sie miedzy auto a przyczepke.rannych nie było.po przyjeździe policji gosc powiedział ze sie dogadamy a potem zaczol kręcic na współwine.wezwałem drugi raz policje i jednoznacznie stwierdzili ze on jest sprawcą gdyż wczasie wykonywania manewru zawracania bedac wyprzedzanym nie upewnił sie czy moze ten manewr wykonac!ja juz nie chciałem isc na ugode!Dziwi mnie tylko ze policja nie sporządziła na miejscu zdażenia zadnego protokołu tylko jakies notatki!gosc nie przyjol mamdatu przez swojego ojca i policja skierowała sprawe do sądu grodzkiego!ja auto bede naprawiał regresem z wlasnego AC w "COMPENSIE".

Auto rok prod.2004 mam na działalnośc.

Laweciaz mi wystawil fakture vat za holowanie pojazdu-kiedy dede mógł sie ubiegac o zwrot tej kwoty od ubezpieczyciela?czy dopiero po sprawie tamtego goscia?

Auto jest na warsztacie i czeka na rzeczoznawce.

W papierach warsztatowych jest napisane ze całą kwote za naprawe auta wraz z cholowaniem ubezpieczyciel ma przelac na konto warsztatu!jest w tym pewna niejasnosc-czy pieniądze za odszkodowanie powinienem dostac ja czy warsztat w którym bede naprawiał auto i te koszty holowania!?

Auto jest na działalnosc więc własciciel warsztatu mi powiedział ze ubezpieczenie zapłaci tylko kwote netto a ja bede musiał zapłacic mu vat za fakture!

jestem ciemny w tym temacie więc prosilbym o poradę w tej sprawie jak to powinno sie wszystko odbywac!

nie chce zeby warsztat mnie wykołował i naciągał na koszty dodatkowe!

Link to comment
Share on other sites

po kolei:

1 naprawiasz z AC, więc odszkodowanie w tym i koszty holownika będą wypłacane zgodnie z tą umową.

2 warsztat dostanie odszkodowanie wg kalkulacji kosztów naprawy, holowanie jest kosztem osobnym niezwiązanym z naprawą (nie bezpośrednio).

3 płacisz VAT z własnej kieszeni (chyba, że masz jakąś specjalną umowę AC) i to dotyczy także wypłaty z polisy OC, wynika z przepisów podatkowych, czy skarbowych

4. wszystkie koszta dodatkowe oraz potrącone przez ubezpieczalnię z AC (udzial własny, wyłączenia itp.) przygotuj sobie i zgłoś jako roszczenie po wygranej sparwie sądowej do ubezpieczyciela sprawcy. Regres będzie dotyczył wyłącznie poniesionych kosztów przez Compensę, o Ciebie walczyć nie będą i nawet nie jestem pewien czy mogą

to tyle

Link to comment
Share on other sites

czyli te koszty dodatkowe to na przykład podatek VAT?czy moge sie go domagac od ubezpieczyciela sprawcy?gosc jest ubezpieczony w HDI -posiada samo oc!
Link to comment
Share on other sites

czy po ukaraniu goscia przez sąd moge sie domagac od jego ubezpieczyciela zadoscuczynienia za strate z tytułu wykonywania działalnosci tym autem?czyli rekompensaty za brak dochodów!
Link to comment
Share on other sites

jak już wcześniej wspomniałem, ubezpieczyłeś pojazd brutto, więc w przypadku kradzieży lubszkody całkowitej tak zostanie Ci wypłacone, ale za faktury dostaniesz netto

2 możesz żądać dodatkowych roszczeń z OC, ale to Ty musisz udowodnić stratę,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...