Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamanie duzego palca lewej stopy


credo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ile mogę dostać odszkodowania za złamanie dużego palca w lewej stropie obecnie mam nogę w gipsie który muszę nosić przez 10 dni acha w kości jest jakiś uszczerbek czy jakoś tak jestem ubezpieczony w szkole ale w jakiej firmie to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
Miałam wypadek u moich sąsiadów. Przechodząc do kuchni potknęłam się o uszkodzony próg w ich domu. Okazało się że mąż sąsiadki robił remont i nie przytwierdził go prawidłowo. Myślałam że to tylko stłuczenie więc stosowałam okłady ale ból i obrzęk nie ustępowały więc udałam się do chirurga. Okazało się że mam złamanie palucha i paliczków 2 i 3 palca. W sumie od wypadku minęło już 4 dni a zaraz po nie byłam na pogotowiu. Sąsiad mówił że to jego wina i ma ubezpieczenie domu więc mogę się zgłosić o odszkodowanie. Jak mam to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jeśli wypadek zdarzył się z winy lub zaniedbania właściciela nieruchomości a posiada on ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - możliwe jest dochodzenie odszkodowania z tej polisy. Samo ubezpieczenie nieruchomości nie oznacza, iż można uzyskać odszkodowanie - polisa zawiera zazwyczaj ubezpieczenie od pożaru, przepięcia, zalania lub innych zdarzeń losowych. Konieczne jest więc zapoznanie się z jej warunkami i potwierdzenie ochrony zdarzeń z zakresu życia codziennego.

Konieczne oczywiście będzie wykazanie winy - najlepiej jeśli sąsiad sporządzi stosowne oświadczenie w tym zakresie. Jeśli inny z domowników widział Pani wypadek i jest również w stanie potwierdzić jego okoliczności i przyczynę, będzie to na pewno pomocne w dochodzeniu roszczeń.

Rozpoczęcie później procesu leczenia może być podstawą dla ubezpieczyciela do odmowy wypłaty świadczeń, gdyż w czasie, jaki minął od zdarzenia wypadek mógł się wydarzyć w innych okolicznościach. Jeśli jednak ubezpieczony potwierdzi datę wypadku, Towarzystwo Ubezpieczeń powinno także przyjąć odpowiedzialność.

Więcej o samym uszczerbku na zdrowiu można znaleźć tutaj: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

W przypadku dalszych pytań, służymy pomocą.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...