Jump to content
Forum Odszkodowania

złamanie duzego palca lewej stopy


credo
 Share

Recommended Posts

witam ile mogę dostać odszkodowania za złamanie dużego palca w lewej stropie obecnie mam nogę w gipsie który muszę nosić przez 10 dni acha w kości jest jakiś uszczerbek czy jakoś tak jestem ubezpieczony w szkole ale w jakiej firmie to nie wiem
Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...
Miałam wypadek u moich sąsiadów. Przechodząc do kuchni potknęłam się o uszkodzony próg w ich domu. Okazało się że mąż sąsiadki robił remont i nie przytwierdził go prawidłowo. Myślałam że to tylko stłuczenie więc stosowałam okłady ale ból i obrzęk nie ustępowały więc udałam się do chirurga. Okazało się że mam złamanie palucha i paliczków 2 i 3 palca. W sumie od wypadku minęło już 4 dni a zaraz po nie byłam na pogotowiu. Sąsiad mówił że to jego wina i ma ubezpieczenie domu więc mogę się zgłosić o odszkodowanie. Jak mam to zrobić?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

jeśli wypadek zdarzył się z winy lub zaniedbania właściciela nieruchomości a posiada on ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - możliwe jest dochodzenie odszkodowania z tej polisy. Samo ubezpieczenie nieruchomości nie oznacza, iż można uzyskać odszkodowanie - polisa zawiera zazwyczaj ubezpieczenie od pożaru, przepięcia, zalania lub innych zdarzeń losowych. Konieczne jest więc zapoznanie się z jej warunkami i potwierdzenie ochrony zdarzeń z zakresu życia codziennego.

Konieczne oczywiście będzie wykazanie winy - najlepiej jeśli sąsiad sporządzi stosowne oświadczenie w tym zakresie. Jeśli inny z domowników widział Pani wypadek i jest również w stanie potwierdzić jego okoliczności i przyczynę, będzie to na pewno pomocne w dochodzeniu roszczeń.

Rozpoczęcie później procesu leczenia może być podstawą dla ubezpieczyciela do odmowy wypłaty świadczeń, gdyż w czasie, jaki minął od zdarzenia wypadek mógł się wydarzyć w innych okolicznościach. Jeśli jednak ubezpieczony potwierdzi datę wypadku, Towarzystwo Ubezpieczeń powinno także przyjąć odpowiedzialność.

Więcej o samym uszczerbku na zdrowiu można znaleźć tutaj: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

W przypadku dalszych pytań, służymy pomocą.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...