Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za śmierć córki


markzg
 Share

Recommended Posts

Witam,

Dwa tygodnie temu zginęła w wypadku córka moich znajomych (19 lat).

Sprawcą wypadku był kierowca samochodu, w którym ona była pasażerką. Poza

nią zgineły w tym wypadku jeszcze 2 osoby, jedna została ranna, wszyscy byli

pasażerami tego samochodu. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o

ok.. 100 km/h. Jechał pożyczonym samochodem, obecnie przebywa w areszcie.

Do moich znajomych zgłosiła się firma z Bydgoszczy oferując pomoc w uzyskaniu odszkodowania w zamian za 30% prowizję. Czy ktoś z forum może polecić uczciwą firmę zajmująca się tego typu sprawami? Czy ktoś wie czy ta firma z Bydgoszczy jest uczciwa (nazwę mogę przesłac na maila). Wypadek miał miejsce w woj. łódzkim, mniej wiecej w połowie drogi miedzy Warszawą a Łodzią.

I jeszcze jedno, czy odszkodowanie bedzie wypłacane z OC właściciela samochodu, czy od sprawcy, który ubezpieczenia nie miał a najbliższe kilka lat spędzi w więzieniu.

Bedę wdzięczny za każdą odpowiedź, chce jakoś pomóc tym biednym ludziom a nie bardzo potrafię.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

30 % to bardzo wysoka prowizja! dolicz jeszcze VAT bo pewnie agent nie poinformował że mowa o kwotach netto. Szczerze - nie polecam, bo jak ktoś się ceni nie koniecznie oznacza, że jest dobry, co to za firma?
Link to comment
Share on other sites

Nazwę firmy wysłałem mailem.

Co do tego czy ubiegać się o odszkodowanie na pomocą firm czy innych instytucji, już sprawdzałem takie możliwości intnieją fundacje, które udzialają pomocy ale ci ludzie mieszkają na wsi, każdy wyjazd do tego rodzaju iinstytucji zabiera czas i wymaga determinacji. Firma, o której pisze organizuje wszystko sama trzeba "tylko" podpisać umowę. Dlatego pisze o firmie, rodzice tej dziewczyny są w bardzo słabej kondycji psychicznej i nie bedą w stanie sami jeździć do fundacji, stowarzyszeń, szpitali itp.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tego typu firmy to ich uczciwość najlepiej poznasz po naliczanych prowizjach. Jeśli chodzi o pomoc to działa instytucja rzecznika ubezpieczonych, ale w praktyce nie działa ona zbyt skutecznie.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
30 % to rozbuj w biały dzień!!! Powiem szczerze że już wielokrotnie słyszałem o takich hienach! Przypominają aferę z łódzkiego pogotowia -kto daje informacje o takich tragediach! Powinnaś zgłoscić to na Policje!!! A potem poszukać kogoś uczciwego. !5% jesli ktoś Ci zaproponuje możesz czuć się zadowolona.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...