Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamanie spiralne.


Nita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Już tu na forum kiedyś byłem ;]

Mam pytanie do połamańców nóg.

Złamałem nogę 24 tygodnie temu. Mam 2 śruby w nodze...........

mam przepisane chodzenie o kulach do 19sierpnia. Lecz często jużchodzę bez. Nic mnie nie boli ......... no czasami coś tam zaboli ale minimalnie , nie na tyle że sprawiało by mi to jaką kolwiek trudność. Czy wy też porzucaliście wcześniej kule? bo kurczę już mnie one denerwują masakrycznie. Ileż to można z nimi łazić:D i jeszcze jedno czy was po wszystkim pobolewuje , pobolywały nogi ? (ta złamana) mi się wydaje że trzeba dużo czasu aby to wszystko wróciło do normalności;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześć

ja miałem złamaną nogę 2 lata temu i wprawdzie kul nie miałem (bo musiałem leżeć cały czas) ale mój kumpel miał kule i opowiadał że jak go składali to był taki koleś któremu operacyjnie łamali nogę. powodem było złe zrośnięcie. a dlaczego? bo właśnie nie nosił kul ze sobą i za bardzo obciążał nogę. nie zachęcam do porzucania kul przed czasem, poto są one aby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połamaniecc wrote:
cześć
ja miałem złamaną nogę 2 lata temu i wprawdzie kul nie miałem (bo musiałem leżeć cały czas) ale mój kumpel miał kule i opowiadał że jak go składali to był taki koleś któremu operacyjnie łamali nogę. powodem było złe zrośnięcie. a dlaczego? bo właśnie nie nosił kul ze sobą i za bardzo obciążał nogę. nie zachęcam do porzucania kul przed czasem, poto są one aby pomóc.
Witaj:) jak czujesz się po tych dwóch latach ?jesteś już zupełnie sprawny ,kość się zrosła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć!!

Równo 2 tygodnie temu złamałam obie kości goleni lewej (piszczelową powyżej 20 cm nad kostką i strzałkową 10 cm poniżej kolana). Upadek wykonałam na lodowisku i już nie wstałam, bo ból straszny. Z pomocą ratowników medycznych i karetki pogotowia wjechałam do szpitala, gdzie stwierdzono spiralne złamanie obu kości i optowano za koniecznością zespolenia kości metodą operacyjną. Zainstalowano mnie na łóżeczku (sobota wieczór) i kazano czekać do poniedziałku. W poniedziałek na obchodzie zapadła decyzja "wypisujemy panią do domu", bo jest duża szansa, że noga dobrze się zrośnie w leczeniu zachowawczym, proszę dużó leżeć i nawet o kulach chodzić niewiele. Zatem leżę niczym narzuta na kanapie i spaceruję wyłącznie do WC, łazienki i na kontrole lekarskie. Będę wdzięczna osobom, kre podzielą się doświadczeniami z leczenia analogicznego przypadku medycznego. pozdrawiam wszystkich. Nowy Połamaniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LillaKorn wrote:
Cześć!!
Równo 2 tygodnie temu złamałam obie kości goleni lewej (piszczelową powyżej 20 cm nad kostką i strzałkową 10 cm poniżej kolana). Upadek wykonałam na lodowisku i już nie wstałam, bo ból straszny. Z pomocą ratowników medycznych i karetki pogotowia wjechałam do szpitala, gdzie stwierdzono spiralne złamanie obu kości i optowano za koniecznością zespolenia kości metodą operacyjną. Zainstalowano mnie na łóżeczku (sobota wieczór) i kazano czekać do poniedziałku. W poniedziałek na obchodzie zapadła decyzja "wypisujemy panią do domu", bo jest duża szansa, że noga dobrze się zrośnie w leczeniu zachowawczym, proszę dużó leżeć i nawet o kulach chodzić niewiele. Zatem leżę niczym narzuta na kanapie i spaceruję wyłącznie do WC, łazienki i na kontrole lekarskie. Będę wdzięczna osobom, kre podzielą się doświadczeniami z leczenia analogicznego przypadku medycznego. pozdrawiam wszystkich. Nowy Połamaniec
Witaj, ja mialam analogiczne zlamanie, tez spiralne obu kosci, bez operacji, leczenie zachowawcze, gips pod sama pachwine 12 tyg, pozniej ok 4 tyg pok kolano, pozniej rehablitacja, chodzic zaczelam po ok pol roku od zlamania, 29.02 minie 8 mies od zlamania, poruszam sie juz normalnie, bez kul, zero problomow, noga nie puchnie, nie boli, noga byla zlamana jak widac na zdjeciu www.polamancy.pl "IVY", bralam kolagen, glukozamine i wapn, 3 razy w tyg chodze na silownie i cwicze, rowerek, steper itp. nie wiem czy moge, ostatnie zdjecie robilam w listopadzie, zgody lekarza na chodzenie bez kul nie uzyskalam, po prostu czuje, ze moge, nie dam sie przykuc do lozka. Zycze powrotu do zdrowia i cierpliwosci :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam połamańców niestety 13 tyg. w gipsie brak postępu w leczeniu tzn brak zrostu.

lekarz prowadzący powiedział żebym zaczoł obciążać nogę 20 kg.przez pierwszy tydzień następnie zwiększać co 5 kg. tygodniowo .Z tego co mówił mogę mieć zrost włóknisty nie wiem co to jest możę ktoś się z tym spotkał byłbym wdzięczny za opis.Co do dalszego leczenia przepisał magnetronik 15 razy po 20 minut i kazał czekać.Nie wiem co o tym sądzić słyszałem o różnych suplementach może komuś coś pomogło? biorę tylko osteodiag .Liczę na wiele podpowiedzi i z góry wielkie dzieki.

Dodam że leczę się metodą bezoperacyjną

Online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...