Jump to content
Forum Odszkodowania

Uraz stawu łokciowego, ramienia i klatki piersiowej


palawa
 Share

Recommended Posts

(odrapania, stłuczenia, ubytrk skóry, bolesne i krwawe)

estem zatrudniony na okres próbny mija mi 1 miesiąc pracy. Pracowałem juź wcześniejszy rok w innej firmie i byłem ubezpieczony. W aktualnej pracy pracuje na placu budowy. podczas wykonywania swoich obowiązków osuneła mi się drabina podtrzymałem się ręką trafiając łokciem w szybę obsunełem się po ścianie i spadłem z 3 piętra bloku. byłem na pogotowiu otrzymałem karte konsultacji i zwolnienie chorobowe na 2 tygodnie. Firma nie chce wypłacić mi zasiłku chorobowego... co zrobić jak się starać ? Kto powinien mi wypłacić? proszę o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Czy masz spisaną umowę o pracę?

Zglos oficjalnie (najlepiej na pismie, a na kopii pisma popros o potwierdzenie) wniosek o przeprowadzenie post,ępowania powypadkowego w zwiazku z wypadkiem przy pracy, ktoremu ulegles w dniu........., o godz. ............ podczas wykonywania pracy na budowie w miejscowosci.......

Od tego czasu pracodawca ma 14 dni na sporzadzenie protokólu powypadkowego, ktorego 1 egz. w efekcie powinienes dodstac.

Chorobowe z tytulu wypadku przy pracy platne jest 100% od pierwszego dnia choroby. Poniewaz nie przepracowales jeszcze calego miesiaca, pracodawca nie wyplacil Ci chorobowego, bo w normalnych sytuacjach obowiazuje 1 mies. tzw. "karencji". Ale - mozesz byc spokojny bo w przypadkach zwolnien chorobowych w wyniku wypadku przy pracy ten okres karencji nie obowiazuje i chorobowe nalezy |Ci sie nawet pomimo nie przepracowania 30 dni.

Dlatego tak wazne jest to, zeby postepowanie powypadkowe bylo przeprowadzone a wypadek uznany za wypadek przy pracy.

TU http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=1536 masz natomiast dokladnie opisane co robic dalej, po zakonczeniu leczenia, gdybys staral sie o jednorazowe odszkodowanie z ZUS (o ktore bedziesz mial prawo sie starac, jesli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy).

 

Powodzenia!:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...