Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za niemożność prowadzenia działalności gospodarczej


BB_King
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

opis wypadku : w dniu 10 sierpnia 2008 potracił mnie samochód na przejściu dla pieszych

byłem trzeźwy , co do do kierowcy to w tej chwili nic nie wiem

odwieziono mnie do szpitala , gzie wstępnie stwierdzono złamanie kości strzałkowej i założono gips na około 4 do 6 tygodni i wypisano mnie do domu

mam z powodu założonego gipsu na nogę o dużych bóli w plecach bardzo utrudnione poruszanie się , więc mogę w tej chwili działać tylko telefonicznie lub przez internet

moje pytania są takie :

- czy powinienem się zainteresować działaniami policji , czy czekać na ich zgłoszenie się do mnie

- jak rozpocząć drogę uzyskania odszkodowania

- w wypadku zostały zniszczone moje osobiste rzeczy ( okulary - około 900 zł ) spodnie i koszula ( około 250 zł ) , buty ( około 300 zł ) - nie mam paragonów ani faktur za ich zakup - jak odzyskać środki na ich odkupienie

- i najważniejsze : moja działalność gospodarcza w najbliższym czasie ( czyli około 1 do 1,5 miesiąca ) nie będzie prowadzona , a wydałem mnóstwo pieniędzy na jej rozkręcenie i obawiam się w dzisiejszych czasach konkurencji powrót będzie bardzo trudny lub praktycznie niemożliwy ( w okolicy są 4 takie firmy - sklepy )

chodzi tu o utracone zyski teraz i w przyszłości

jak mam dochodzić takiego odszkodowania i w jakiej wysokości ( myślę tutaj o bardzo dużym odszkodowaniu wynoszącym około 200 000 zł ) - czy jest to mozliwe

to są pytania , które nurtują mnie w tej chwili najbardziej

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi przebieg postępowania policyjnego, to powinieneś jak najbardziej zainteresować się tym. Musisz koniecznie poprosić, żeby policja podała Ci dane sprawcy oraz numer jego polisy ubezpieczeniowej. Starania o odszkodowanie rozpoczynasz zgłoszeniem roszczenia do ubezpieczalni sprawcy wypadku. Jeśli chodzi o zniszczone rzeczy (koszula, spodnie, okulary) to jak najbardziej możesz otrzymać zwrot ich wartości, jeśli to możliwe powinieneś zachować zniszczone przedmioty, lub przynajmniej zrobić im zdjęcia oraz sporządzić oświadczenie w którym uwzględnisz ich wartość. Jeśli chodzi o utracone dochody, to zgodnie z obowiązującymi normami masz prawo do uzyskania zwrotu utraconych korzyści. Musisz jednak przedstawić ubezpieczalni niezbite dowody i dokumentację w której uwzględnisz wszystkie straty. Poszkodowany ma prawo ubiegać się o odszkodowanie za utracone w wyniku wypadku dochody i korzyści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...