Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

staram sie o odszkodowanie po wypadku, kregi szyjne kregoslup - pomocy


wojtas-sec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w lutym br. mialem nieciekawe spotkanie z TIR-em, pracuje jako Przedstawiciel Handlowy w Rzeszowie (jechalem oczywiscie regulaminowo bo roznie bywa z PH) z auta nie zostalo wiele dobrze ze auto mialo poduszki a ja mialem zapiete pasy. Winnym wypadku uznano oczywiscie juz na miejscu kierowce TIR-a (zjechal na czolowke na moj pas) Dzieki Bogu "wiele" mi sie nie stalo, mialem (dalej mam) uszkodzone kregi szyjne - dwa miesiace w kolniezu, kregoslup w odcinku ledzwiowym i uszkodzenie barku prawego.

Wlasnie dzisiaj zakaczylem leczenie po dosyc licznej rehabilitacji. I teraz pytanie do Was czy warto brac sobie firme (do odszkodowania OC sprawcy) ktora mi pomoze w odszkodowaniu czy isc po prostu samemu na komisje??? I ile orjentacyjnie mogl bym dostac odszkodowania, to mnie akurat najbardziej interesuje.

Prosze o pomoc z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli zamierza Pan samodzielnie starać się o odszkodowanie, proszę pamiętać o uwzględnieniu wszystkich należnych roszczeń:

- zadośćuczynienia

- zwrot utraconych zarobków (jeżeli miało to miejsce, przykładowo utraty premii)

- zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji

- zwrot za zniszczone w wypadku ubrania, rzeczy osobiste, telefony, komputery.

w razie dalszych pytań służę radą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teksu wynika również że wypadek miał miejsce w trakcie jej wykonywania więc nalezy też zwrócić się do pracodawcy o sporządzenie odpowiedniej dokumentacji co pozwoli na dodatkowe swiadczenie z tytułu wypadku przy pracy! Procentowo co możesz liczyć to prawdopowdobnie od 3-12% na komisię skieruje Cię towarzystwo ubezpiecznieowe sprawcy ale to zazwyczaj jest lipa bo wiadomo że tam zatrudnieni lekarze pracują dla nich i często określają procent uszczerbu zerowy!!! Warto poszukać w okolicy lekarzy orzeczników i zrobiś to na własny koszt wtedy taka ocena dla Ciebie będzie napewno bardziej satysfakcjonująca. Ze znajomości tematu muszę Cię troche zmartwić gdyż pisałeś że byłeś na zwolnieniu około 2 miesięcy to w przypadku takiego schorzenia troszkę za krótko i może poważnie obniżyć Twoje szanse na i tak mierne w Polsce odzskodowania. Pozdrawiam Paweł Toruń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie jeszcze, ze do uszkodzen mojego ciala (po wizycie u neurologa) moge doliczyc spade sprawnosci obydwu rak (cierpna przez caly czas) poniewaz mam ucisk na nerwy w odcinku szyjnym kregoslupa. Co do dokumentacji z pracy to juz takowa mam. I mam jeszcze pytanie: jezeli pojde prywatnie do lekarza orzecznika i On mi wystawi procent uszczerbku na zdrowiu, czy ja pozniej moge sie tym orzeczeniem poslugiwac na komisj w TU (OC, NW, NWW)? Z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy uraz a za tym uszczerbek na zdrowiu czy to ortopedyczny czy neurologiczny zwiększa szanse na większe odszkodowanie. Nalezy to potwierdzic odpowiednią dokumentacją i orzeczeniem o uszczerbu przez lekarza orzecznika. Orzeczenie zlecone przez Ciebie nie będą dla firmy ubezpieczeniowej wiążące ale pomoze w ewentualnej sprawie w Sądzie -tam niewątpliwie dla Sądu może być juz podstawą do przyznania Ci racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...