Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

poszkodowany chce pozwac mnie do sądu


ataner74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Uczestniczyłam w kolizji drogowej , w której uznano mnie za sprawcę. Przyjęłam mandat, jednakże w ustawowym terminie 7 dni próbowałam odwołać sie od decyzji ( zostałam zabrana do szpitala, byłam w szoku i po środkach znieczulających), Po 3 miesiącach moja sprawa została rozpatrzona odmownie. Poinformowałam moje towarzystwo ubezpieczeniowe o podjętych krokach w związku z likwidacja szkody 2 uczestnika kolizji i z tego co wiem wypłata odszkodowania z mojej polisy została wstrzymana. Po wyroku sądu wysłałam niezbędne dokumenty. Moje towarzystwo poinformowało mnie , iż poszkodowanemu wypłacono z mojej polisy odszkodowanie. Tymczasem otrzymałam pismo z kancelarii prawnej poszkodowanego, iż wszystkie jego roszczenia oraz odsetki nie zostały uwzględnione w związku z czym skieruje sprawę do sądu przeciwko firmie jak i mojej osobie. Czy mogel finansowo odpowiadać za roszczenia poszkodowanego, jeśli firma ubezpieczeniowa nie wypłaci żądanej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa będzie prowadzona przeciwko Tobie i firmie ubezpieczeniowej to w razie wyroku zasądzającego kwotę odszkodowania do zapłaty zobowiązana będziesz Ty i twój ubezpieczyciel - tyle teorii. W rzeczywistości po to masz ubezpieczenie OC, aby w takich przypadkach ubezpieczyciel gwarantował Ci ochronę, dlatego to ubezpieczyciel powinien zapłacić i zwykle płaci w całości zasądzone przez sąd odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...