Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek - delegacja służbowym autem firmy liczne obrażenia


kmik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Żona wracała z delegacji służbowym autem firmy w której pracuje.Miała wypadek - uległa licznym obrażeniom przez co leżała w szpitalu około 14 dni.Wypadek miał miejsce 8 lipca 2008 roku.Od następnego dnia (tj 9 lipca) miała miec urlop wypoczynkowy i mieliśmy leciec wraz z 9 letnim dzieckiem (konkretnie 9 lipca godzina 9.00) do Włoch na wycieczkę wykupioną w biurze turystycznym.Oczywiście nie polecieliśmy bo żona jak już wspomniałem wcześniej wylądowała w szpitalu między innymi ze skomplikowanym złamaniem nogi.Pieniądze - 4500zł(dla nas to bardzo duża kwota,którą zbieraliśmy prawie 2 lata) przepadły, ponieważ rezygnację złożyliśmy na kilka godzin przed odlotem.Udało się odzyskac tylko 10%.

W związku z przedstawioną sytuacją mam następujące pytania.

Czy możemy domagac się od sprawcy zwrotu kosztow wycieczki?Jeśli tak to jak mam to zrobic?Czy mam isc z tym do sądu?Czy można zgłosic to ubezpieczycielowi z oc komunikacyjnego sprawcy?Dodam tylko że jak poszedłem z tym do sprawcy żeby mi oddał za wycieczkę (w końcu to przez niego tam nie pojechaliśmy) to mnie wyśmiał...Może i słusznie...mam nadzieję że forumowicze udzielą mi informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą z polisy OC sprawcy wypadku poszkodowanemu należy się zwrot wszystkich wydatków wynikłych z obrażeń ciała. Do tego typu kosztów zaliczamy przejazdy do szpitala, leków, pobytu w szpitalu, rehabilitacji, przejazdów do lekarzy, wizyt u lekarzy specjalistów. Poszkodowany ma również prawo żądać wyrównania utraconych w wyniku wypadku dochodów i korzyści (myślę, że wycieczkę zagraniczną można uznać za utraconą korzyść). Roszczenie na początek powinieneś zgłosić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy wypadku, ponieważ sprawa w sądzie wiąże się z dodatkowymi kosztami i ryzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

To znaczy że mam się zgłosic do ubezpieczyciela w którym komunikacyjna polisę oc miał sprawca?Dodam że firma w której pracuje żona już zgłosiła szkodę w związku z uszkodzeniami pojazdu.

W związku z tym czy żona może zgłaszac szkodę niezależnie od właściciela samochodu którym był jej zakład pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Twoja żona może się starać o odszkodowanie za poniesione szkody osobowe i przysługuje jej pełne prawo do zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenie, utraconych dochodów oraz korzyści. Zakład pracy dostanie odszkodowanie za poniesione szkody rzeczowe, natomiast Twoja żona za doznane szkody na osobie. Roszczenie należy zgłosić do ubezpieczalni sprawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...