Jump to content
Forum Odszkodowania

zerwanie umowy z firmą


siersza
 Share

Recommended Posts

kilka miesięcy temu podpisałam umowę z firmą, które miała "wywalczyć" dla mnie odszkodowanie z OC sprawcy wypadku, ktoremu uległam. W pismie, ktore od tej firmy otrzymalam bylam zapewniona o tym, ze na biezaco bede informowana o przebiegu mojej sprawy. Niestety, mimo tych zapewnien, nie bylam informowana.Drogą pantoflową dowiedziałam się, że firma ta chce isc na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, mimo, ze moje leczenie jeszcze sie nie zakonczylo. Wyslalam do nich 3 pisma, z prosbą o to aby sie ustosunkowali do tych moich pism i poinformowali mnie o przebiegu sprawy w terminie 7 dni roboczych. Niestety, nie otrzymałam zadnej odpowiedzi od nich . Czy w związku z tym, mogę odstąpić od zawartej z nimi umowy lub ją zerwac? W umowie widnieje punkt, mówiący o tym, że nie mogę zerwac umowy ani od niej odstapic bez uzasadnionych przyczyn i ze bede musiala wyplacic im za to kare.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz zerwać współpracę z taką firmą powinnaś dokładnie przeanalizować umowę jaką podpisałaś. Rzeczywiście wygląda ona dość nierzetelnie tym bardziej, że nie powinno się podpisywać żadnej ugody przed zakończeniem leczenia, ponieważ pozbawia Cię to prawa do jakichkolwiek roszczeń w razie gdyby Twój stan zdrowia uległ pogorszeniu.
Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze że wygląda to na umowę łamiącą prawa konsumenta i może okazać się nie ważna. Chociaż trudno później wyegzekwować konsekwencje z tym związane. Warto sróbować napisac pismo i wysłać za potwierdzeniem odbioru brak woli o ugodzie z firmą ubezpieczeniową a nie zrywac umowe i narazac się na niepotrzebne perturbacje prawne. Mimo tego że Cie reprezentują nie mogą działac wbrew Twojej woli.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...