Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zerwanie umowy z firmą


siersza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilka miesięcy temu podpisałam umowę z firmą, które miała "wywalczyć" dla mnie odszkodowanie z OC sprawcy wypadku, ktoremu uległam. W pismie, ktore od tej firmy otrzymalam bylam zapewniona o tym, ze na biezaco bede informowana o przebiegu mojej sprawy. Niestety, mimo tych zapewnien, nie bylam informowana.Drogą pantoflową dowiedziałam się, że firma ta chce isc na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, mimo, ze moje leczenie jeszcze sie nie zakonczylo. Wyslalam do nich 3 pisma, z prosbą o to aby sie ustosunkowali do tych moich pism i poinformowali mnie o przebiegu sprawy w terminie 7 dni roboczych. Niestety, nie otrzymałam zadnej odpowiedzi od nich . Czy w związku z tym, mogę odstąpić od zawartej z nimi umowy lub ją zerwac? W umowie widnieje punkt, mówiący o tym, że nie mogę zerwac umowy ani od niej odstapic bez uzasadnionych przyczyn i ze bede musiala wyplacic im za to kare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zerwać współpracę z taką firmą powinnaś dokładnie przeanalizować umowę jaką podpisałaś. Rzeczywiście wygląda ona dość nierzetelnie tym bardziej, że nie powinno się podpisywać żadnej ugody przed zakończeniem leczenia, ponieważ pozbawia Cię to prawa do jakichkolwiek roszczeń w razie gdyby Twój stan zdrowia uległ pogorszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że wygląda to na umowę łamiącą prawa konsumenta i może okazać się nie ważna. Chociaż trudno później wyegzekwować konsekwencje z tym związane. Warto sróbować napisac pismo i wysłać za potwierdzeniem odbioru brak woli o ugodzie z firmą ubezpieczeniową a nie zrywac umowe i narazac się na niepotrzebne perturbacje prawne. Mimo tego że Cie reprezentują nie mogą działac wbrew Twojej woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...