Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Po wypadku 7m-cy chorobowego, bez dochodu! Ja mają mi to wynagrodzić!


pablotorun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kilka miesięcy temu miałem wypadek podczas wizyty w Polsce. Skończyło się na tym że miałem problemy ortopedyczno neurologiczne co skończyło się 7 miesięczną absencją w pracy!!! Za kilka dni będe wracał do pracy i tym samym musze sporządzić dokumentacje do odszkodowania -jednak jak za to sie zabrać czy ktoś ma jakieś wzory, pisma o odszkodowanie. Po pierwsze 7 miesięcy bez pracy dochód spadł z ok 2000tyś funtów do 300funtów miesięcznie z tytułu zasiłku chorobowego! Funt przez te miesiące tracił na wartości! Ciągle tracił czyli z około 4,40 do 3,95 z tylu zaległuch tysięcy!!! Musiałem zamiast naprawić samochód prosto mówiąc zjeść odszkodowanie za samochód które skandalicznie zaniżono!!! Po prostu za 300 funtów nie zapłaciłbym nawet mieszkania musiałem sprzedać uszkodzony samochód i wziąść te śmieszne pieniądze!!! Jak zakończe leczenie to myśle,że też powiniem otrzymać coś za cierpienie ból i uszczerbek na zdrowiu! Jednak słyszałem,że firmy powołując się na sytuację materialną społeczenstwa zaniżają te odszkodowania i wypłacają po 1,2 tyś zł! Tylko czy ja należe do tego społeczeństwa jeśli od dwóch lat mieszkam i zarabiam w Wielkiej Brytani!!?? pomóżcie sprawa jest zawiła i nie chciał bym tym złodziejom podarowac ani funta z mojego nieszczęscia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był sprawcą wypadku? Polak? Jeśli tak to o odszkodowanie powinieneś starać się z polskiej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o odszkodowanie to masz prawo do uzyskania zadośćuczynienia za ból i cierpienie, zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji, zniszczonych w wypadku rzeczy (ubrania okulary itp.) oraz oczywiście ubezpieczalnia ma obowiązek zwrotu utraconego dochodu, nie zależnie od tego czy pracujesz w Polsce czy w UK należy Ci się pełna rekompensata za utracone zarobki. Musisz jednak zebrać możliwie najszerszą dokumentację lekarską oraz zaświadczenia z miejsca pracy o zarobkach (musisz wykazać TU różnicę pomiędzy Twoimi dochodami z przed wypadku, a Twoimi dochodami obecnie). TU ma obowiązek całkowitego wyrównania strat poszkodowanemu, więc sytuacja materialna społeczeństwa nie może stanowić argumentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...