Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

opel kadet cabrio


sylwian35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 13 sierpnia muj samochod stal zaparkowany na ulicy przed domem nie uczestniczyl w ruchu drogowym a dewuu matiz wymusil pierszenstwo na hondzie ktura udezyla mi w drzwi opla cabrioleta szkode zglosilem w pzu bo tam byl ubespieczony winowajca auto pzu wycenilo mi na 3500 zl a szkodypowstaly po kolizji na 70% wartosci auta no i pzu wstawilo mi auto na aukcje dlaczego tak jest ze bez mojej zgody chca sprzedac auto i na ile moge licyc odszkodowanie i czy moge powiedziec ze niechcem juz tego ata bo jest uszkodone niech mi wyplaca 3500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę Cię na szaro robią sylwian. piszesz tutaj z tego co widzę o szkodzie całkowitej, a ta nie zachodzi w przypadku przewyższania kosztów naprawy wartości pojazdu przed szkodą tylko 0 70% ale o 100%. Powinieneś się odwołać od tej decyzji.

PZU bez Twojej zgody nie ma prawa sprzedać pojazdu, a na aukcji to sobie mogą wystawiać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema szkody całkowitej tyko 70% czyli nie przewysza kosztów auta i zawsze moge niegodzic sie na sprzzedasz auta bez mojej zgody tylko ciekawi mnie ile mi dadza na otarcie łez bo jesli to bendzie tyle co nic to napewno sprawa skonczy sie w sądzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja miałem szkode całkowitą w PZU tak samo chcieli mnie wpuścić w maliny. Obliczyli pozostałośc na taka wartość że na naprawę by nigdy nie starczyło. Powiedzieli mi że mam sprzedać samochówd w stanie powypadkowym za taka cene jak oni mi policzyli. To oczywiście nie było realne! Podjołem heroiczną próbę zasypywania ich wnioskami, prośbami i ciagłymi wizytami! W ciagu 6 tygodni wychdziłem całą wartość pojazdu z chwili wypadku było to wówczas 9tyś za citroena zx a chcieli mi zapłacić tylko 4,5 tyś i zostawić tego grata! Po prostu liczą na to że sobie odpuścisz i sam będziesz sobie radził z problemem! Nie daj się masz swoje prawa! Szkoda całkowita to nie Twój problem w przypadku szkody OC -pamietaj o tym i walcz choć wymaga to nieco cierpliwości. pozdro Paweł Toruń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sylwian35 wrote:

witaj pablo mozesz mi potpowiediec jakie kroki poczyniles ze wyszarpałes od nich te kase sorki za yki

Tak jak pisałem w poscie nie dałem im spokoju. W skrócie napisałem że nie zgadzam się na takie rozliczenie szkody i że zrzekam się na ich rzecz pojazdu w stanie uszkodzonym. Według obecnych taryfikatorów PZMot obliczyłem wartośc i o taka łącznie wystąpiłem. Oczywiście się stawiali ale sam kierownik oddziału w Toruniu z tego co wiem sprzedał ten samochód bo ja powiedziałem,że do tego ręki nie przyłoże bo to nie moja wina że samochód jest rozbity! Pamietaj w szkodzie OC to ty masz 100% racji nie odpuszczaj! Obecna polityka firm ubezpieczeniowych to "idziemy na chama łupiemy ile się da frajerów" a tylko 1 na 10 nie da się wtrolować i tak sobie opływają w luksusach! Ale to się skończy jeszcze troszkę i społeczeństwo się nauczy swoich praw. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli wystawili auto na aukcji to nie masz się czym przejmować. Prawdopodobnie od razu wypłacą ci kwotę różnicy przed i po szkodzie, a aukcji będzie sprzedany wrak i odzyskasz za niego kasę. Tak odzyskasz całą wartość auta sprzed szkody i nie będziesz się musiał martwic co z wrakiem. To prosty sposób i świadczy raczej o tym, że ubezpieczyciel wykazał się dobrą wolą (bo niestety wbrew pobożnym życzeniom nie ma obowiązku tego robić i może sobie spokojnie wypłacić różnicę). Potwierdzam, że masz prawo naprawić auto do 100% jego wartości przed szkodą, jednak jeśli proponują ci taki sposób to on jest jak najbardziej poprawny i wygopndy dla ciebie. Ja bym skorzystała z tej oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...