Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Firma chce 30% +VAT


Basia_oli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem córką poszkodowanego w wypadku. Po 5 miesiącach Ojciec zmarł.W tym czasie potrzebował całodobowej opieki, rehabilitacji konsultacji lekarskich itd.

Zgłosiła sie firma, twierdzi,że uzyska odszkodowanie i zwrot poniesionych kosztów.Chca za to 30 % +VAT.Mówią,że żądają odpowiednio wyższej kwoty, tak że nie będzie to z poniesionych kosztów odjęte.

Czy KTOŚ moze mi powiedzieć, jak to wyglada w praktyce?

PROSZĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzaj się na to! Praktyką jest 15% plus ewenytualne koszty sądowe z tym że one po wygranej zasądza się na Twoją rzecz i nic wiecej!!! Bo jak dobrze rozumie jest to firma która ma pomóc w odzyskaniu odszkodowania???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o uzyskanie odszkodowania.dotąd wiele firm się do nas zgłaszało, ale mówiły tylko o zwrocie kosztów i to tylko wg. rachunków. W większości ich nie mamy( najgorzej z tym co dla lekarzy).Dlatego jak powiedzieli o odszkodowaniu, to zaczelismy rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumie zmarł w skutek wypadku? 30% + Vat to czyste złodziejstwo! Po prostu sama poszukaj kogoś kompetentnego! Życie Twojego ojca nie jest towarem ale zadouśćuczynieniem za które ktoś nie może żądać złodziejskich stawek! Wiem ,że to trudna sytuacja ale w tych sprawach nie można pokazać swoich słabości bo hieny odrazu Cię dopadną i zabiorą wszystko. Życie stawia czasem takie dramatyczne przeszkody ale bądź silna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam mam podobny problem, może nie aż tak tragiczny ale firma która sie do mnie zgłosiła i wygląda na w miarę wiarygodną krzyknęła sobie 25% + VAT. owszem zgłaszało się ich niezliczenie więcej i żądało od 12% do 30% ale poważnie myślę nad tą(tutaj europejskie centrum odszkodowań), gdyż dysponują sztabem lekarskim i adwokackim... naprawdę nie wiem nie sposób ocenić firmy jedynie po słowach przedstawiciela. proszę o pomoc, uważam że akurat ten wątek w wątku także może Pani pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy mogą mieć swoich lekarzy, ale Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają swoich. Wiadomo jak orzeknie lekarz orzecznik za którego ja płacę - na moją korzyść a więc na niekorzyść TU. Więc nie jest to tak że firma ma swojego lekarza. Owszem, może mieć, ale TU też przeprowadzają swoje komisje. A co do własnych adwokatów, wszystkie firmy ich mają a EUCO przedstawia to jako swój atut. Przeprowadzałam wiele rozmów z przedstawicielami EUCO i wiem że z prostej sprawy robią bardzo skomplikowaną i dlatego że sprawa jest bardzo "zawiła"prowizja musi być odpowiednio wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje odszkodowania za 30% to przesada,z tego co wiem 20% to taka dobra cena za dobre odszkodowanie....sam tyle zapalcilem i jestem zadowolony z obslugi...akurat w Bielsku...dobry prawnik to podstawa i nie koniecznie duze firmy są lepsze...przekonalem sie że tym małym bardziej sie chce.........!

 

pozdrawiam w razie czego moge kontakt zostawic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dreamwalker13 wrote:

witam mam podobny problem, może nie aż tak tragiczny ale firma która sie do mnie zgłosiła i wygląda na w miarę wiarygodną krzyknęła sobie 25% + VAT. owszem zgłaszało się ich niezliczenie więcej i żądało od 12% do 30% ale poważnie myślę nad tą(tutaj europejskie centrum odszkodowań), gdyż dysponują sztabem lekarskim i adwokackim... naprawdę nie wiem nie sposób ocenić firmy jedynie po słowach przedstawiciela. proszę o pomoc, uważam że akurat ten wątek w wątku także może Pani pomóc.

Nie lubię negatywnie wypowiadać sie na temat swojej konkurencji, ale Europejskie Centrum Odszkodowań w Legnicy było podmiotem reportażu w TVN Uwaga - same negatywy. Niezależnie od tego jaki % biorą firmy ta na pewno nie jest uczciwa. To samo mogę powiedzieć o firmie VOTUM z Wrocławia i firmie AKA ze Szczecina. Trafili do mnie poszkodowani, którym te dwie firmy "załatwiały odszkodwania". Stwierdzam absolutny brak profesjonaliżmu. Niski %, "szybka obsługa" i nastawienie na ilość nie na jakość. U nich nie jest ważny klient tylko i wyłącznie zysk. Przykład: firma VOTUM sama ppodjęła decyzję, że wówczas jeszcze ich klientce p. Agnieszce (jej córce) nie nalezay się odszkodowanie z tytułu zgonu ojca jej córki. P. Agnieszka zgłosiła sie do mnie, podjąłem sie tej sprawy, która trwa już prawie 1,5 roku ale mam przyobiecywane kilkadziesiąt tysięcy złotych dla tego dziecka. Nie jestem hipokrytą i nie robię tego oczywiście za darmo, ale nie odpuszczam firmom ubezpieczeniowym i nie ja mam prawo decydowania o tym czy komuś sie należy odszkodowanie czy też nie. Nigdy teŻ nie obiecuje ile mój klient otrzyma odszkodowania. O tym wszystkim ostatecznie może zadecydować Sąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądre słowa dream walker..zgadzam sie z opinią o ECO.....i masz racje niska prowizja i ilosc nie jakosc a takze brak FACHOWEGO PRAWNIKA!KTORY NIE ODPUŚĆI!

JESTEM Z BIELSKA i w sumie interesujac sie tym tematem znam tylko jedna firme...ktora taka jest i nie droga w sumie!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...