Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy są szanse w Sądzie Pracy?


slawek100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są szanse w Sądzie Pracy uznania jako wypadku przy pracy mojego wypadku?

W trakcie pracy wsiadałem do samochodu służbowego i poczułem ból głowy,okazało się,że

pękł mi tętniak w głowie.Komisja wypadkowa orzekła,że jest brak przyczyny zewnętrznej.

Proszę o poradę i kontakt na GG 11253967 - podam więcej szczegółów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w momencie wypadku miales aktualne profilaktyczne badania lekarskie i szkolenie bhp? Ich brak moze rowniez stanowic przyczyne zewnetrzna wypadku. Czy bylo to na poczatku pracy czy w ciagu dnia? Czy nie dziwgales czegos tuz przed wypadkiem? Opisz cos wiecej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to w środku dnia pracy. Rano pracowałem troche chodząc /po górach/, później była praca

umysłowa.Badania lekarskie chyba są ok.W samochodzie do którego wsiadałem /jako pasażer/

nie było przedniego siedzenia.Proszę o kontakt na GG.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej, jeśli zdarzenie nie zostanie uznane jako wypadek przy pracy, zawsze jest sens odwoływać się do sądu pracy.

Schorzenie mogło istnieć jako schorzenie wewnętrzne, ale w jeśli ujawniło się ono podczas wykonywania konkretnych czynności albo po nich ( chodzenie po górach w związku z tym zmęczenie , byc może wzrost ciśnienia tętniczego)

W takich sytuacjach występuje zespół dwóch przyczyn. Wewnętrznej- schorzenie samoistne oraz zewnętrznej – warunki jakie przyczyniły się do ujawnienia schorzenia wewnętrznego. Jest orzeczenie sądu które mówi, ze przyczyną zewnętrzną wypadku przy pracy może być wykonywanie codziennych obowiązków pracowniczych, jeżeli przyczyniły się w znaczącym stopniu do pogorszenia samoistnej choroby pracownika.

Duże znaczenie w tym wypadku będzie miała opinia lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

behapówka wrote:
Moim zdaniem jak najbardziej, jeśli zdarzenie nie zostanie uznane jako wypadek przy pracy, zawsze jest sens odwoływać się do sądu pracy.
Schorzenie mogło istnieć jako schorzenie wewnętrzne, ale w jeśli ujawniło się ono podczas wykonywania konkretnych czynności albo po nich ( chodzenie po górach w związku z tym zmęczenie , byc może wzrost ciśnienia tętniczego)
W takich sytuacjach występuje zespół dwóch przyczyn. Wewnętrznej- schorzenie samoistne oraz zewnętrznej – warunki jakie przyczyniły się do ujawnienia schorzenia wewnętrznego. Jest orzeczenie sądu które mówi, ze przyczyną zewnętrzną wypadku przy pracy może być wykonywanie codziennych obowiązków pracowniczych, jeżeli przyczyniły się w znaczącym stopniu do pogorszenia samoistnej choroby pracownika.
Duże znaczenie w tym wypadku będzie miała opinia lekarza.
Czy mogłabyś podać jakieś namiary na to orzeczenie SN?
Do protokołu powypadkowego była załączona opinia lekarska iż "do pęknięcia tętniaka może
dojść w każdym czasie bez wpływu czynnika zewnętrznego "i na tym oparła się komisja powypadkowa,wcześniej próbując mi wmówić iż pogorszenie choroby samoistnej nie może być
uznane za wypadek przy pracy.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...