Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Rozcięcie na twarzy a odszkodowanie z ZUSu?


dep85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uległem wypadkowi przy pracy dnia 16.08.2008.Historia miała miejsce przy podłączaniu butli z gazem pod bardzo dużym ciśnieniem. Rura doprowadzająca ciśnienie nie wytrzymała i wystrzeliła mi prosto w policzek wraz z metalową złączką.Spowodowało to spore rozcięcie na twarzy.Od razu po wypadku zostałem zabrany na pogotowie,zrobiono mi prześwietlenie czaszki z podejrzeniem złamania kości policzkowej, i z zamiarem zszycia, ale obyło się w rezultacie bez tego. Badanie wykazało że wszystko jest ok. W pierwszym możliwym terminie w poniedziałek (17.08.2008)poszedłem do lekarza rodzinnego który następnie skierował mnie do chirurga. Obecnie jestem na 2 tygodniowym zwolnieniu. Pracodawca informował mnie żebym jak tylko będę w stanie przyszedł i złożył podanie o odszkodowanie z ZUS'u. A zdarzenie uznane jest jako wypadek przy pracy.

 

Mam pytanie czy warte jest zachodu staranie się o odszkodowanie od ZUS. Czy blizna którą będę miał na twarzy będzie zaklasyfikowana jako długotrwały bądź stały uszczerbek na zdrowiu? Leczenie nie potrwa na pewno ponad 6 miesięcy. Myślę po zakończeniu L4 będę w stanie kontynuować pracę. Proszę o odpowiedz i Dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze warto.

Blizna na twarzy jest dosc istotnym zeszpeceniem twarzy. Nie ma wymogu aby leczenie trwalo 6 miesiecy. W ogole sie nie uzaleznia odszkodowania od czasu trwania leczenia.

W chwili obecnej ZUS placi 538 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wniosek o odszkodowanie sklada sie po calkowitym zakonczeniu leczenia. Lekarz musi wypelnic Ci druk N9, na ktorym musi napisac, ze leczenie zostalo zakonczone - i ten druk wraz ze swoim wnioskiem zanies do zakladu pracy.

Powodzenia!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dep85 wrote:
Witam.
Mam pytanie czy warte jest zachodu staranie się o odszkodowanie od ZUS. Czy blizna którą będę miał na twarzy będzie zaklasyfikowana jako długotrwały bądź stały uszczerbek na zdrowiu? Leczenie nie potrwa na pewno ponad 6 miesięcy. Myślę po zakończeniu L4 będę w stanie kontynuować pracę. Proszę o odpowiedz i Dziękuje. Pozdrawiam
Zawsze warto.
Uszczerbek uszkodzenia powłok twarzy (blizny i ubytki) - oszpecenie bez zaburzeń funkcji w zależności od rozmiarów blizny szacuje się od 1% - 10%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...