Jump to content
Forum Odszkodowania

problem z wypłatą z pzu


Recommended Posts

Brałem udział w wypadku. Zatrzymałem się przed korkiem na lewym pasie i włączyłem światła awaryjne, za mną zatrzymał się następny kierowca również z włączonymi światłami awaryjnymi po chwili uderzył w niego Van, który przeskoczył dwa pasy dla jadących z naprzeciwka i wylądował w rowie. Samochód stojący za mną uderzył we mnie.

Sprawcą był 4 samochód również van. Policja po przyjeździe stwierdziła jego ewidentną winę (samochód był znacznie przeładowany i stąd jego znacznie wydłużona droga hamowania). Ponieważ kierowca i pasażer z pierwszego Van byli poszkodowani kierowca drugiego vana nie został ukarany mandatem tylko sprawa została skierowana do sądu. PZU zasłaniała się że nie może wypłacić odszkodowania bo nie ma wyroku sądu, ale dziś się dowiedziałem że osoby z pierwszego vana już dostały odszkodowanie!!! a ja mam czekać na przyznanie się do winy kierowcy (sprawcy).

Jest to dla mnie poważne utrudnienie ponieważ samochód jest zabytkowy (żółte nr) i wymaga kosztownej profesjonalnej naprawy. Czy można coś w tym fakcie zrobić? Nadmieniam że PZU dokonało pierwszych oględzin lecz ponieważ kwota była śmieszna porośliśmy o następne. Szkoda została zgłoszona 14.07.2008

Link to comment
Share on other sites

Możesz już teraz ubiegać się o wypłacenie kwoty bezspornej odszkodowania. Przyjmując tę sumę pamiętaj, aby jednak nie podpisywać żadnej ugody z TU, ponieważ pozbawi Cię to możliwości odwoływania sie od przyznanej kwoty. Jeśli wina kierowcy była jednoznaczna i ten przyznaje się do winy TU nie powinno zwlekać z wypłatą chociaż części odszkodowania. Niestety jeśli okoliczności wypadku nie są do końca jednoznaczne ubezpieczalnia może wstrzymać wypłatę pieniędzy do momentu zamknięcia sprawy karnej.
Link to comment
Share on other sites

Ale ta kwota bezsporna ze względu na wiek pewnie wyniesie 500zł albo zaraz policzą szkode całkowitą! Powiem szczerze,że bardzo mnie interesuje jak się to skończy! Przecież samochody zabytkowe nie mają wartości rownoważnej wiekowi a wręcz przeciwnie jesli oczywiście sa właściwie utrzymane? Tutaj jeśli uważasz że watrość szkody będzie znaczna to spróbuj najpierw porady prawnej lub po prostu sprobuj rachunkami załatwić sprawę z tym,że rozliczenie nastąpi dopiero po wyroku Sądu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...