Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Dochodzenie odszkodowań - dlaczego nie warto korzystać z usług agenta?


wojcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy i mam do przekazania wam wszystkim tutaj zebranym prawdę o jakiej nie koniecznie wiecie...

Otóż wiele mówi się w branży dochodzenia odszkodowań, w kancelariach radcowskich i adwokackich (jestem reprezentantem takowej), w mediach, telewizji (jakiś czas temu program o EUCO w TVN UWAGA) o nie etycznych metodach stosowanych przez firmy windykacyjne ze szczególnym uwzględnieniem "pozyskiwaczy klientów". Wiele firm i kancelarii (niestety również:/ ) w pozyskiwaniu i informowaniu poszkodowanych o własnych usługach posuwa się za daleko. Zezwalając AGENTOM na wizytacje szpitali, placówek medycznych, doprowadziły po pierwsze do upodlenia jednak szlachetnej działalności pomocy poszkodowanym po drugie do ogromnego podniesienia kosztu usług w dochodzeniu roszczeń.

Nie od dziś wiadomo, że AGENT = DROŻSZA USŁUGA/PRODUKT dla Klienta. To co obecnie obserwujemy w ubezpieczeniach (przestawienie ubezpieczalni na kontakt typu DIRECT - telefoniczny lub bezpośredni z ubezpieczalnią, z pominięciem agenta -> najlepszym dowodem są przezabawne reklamy Link4) jest najlepszym dowodem na to, że agent nie koniecznie staje po stronie ubezpieczonego/poszkodowanego. Celem Agenta jest przede wszystkim zdobycie Klienta środkami nie do końca wzorowymi, za to jakże niekiedy upierdliwymi (przykład agenci OFE, z którymi nie jeden z Was podpisał umowę tylko po to aby się facet/baba w końcu "odpierdolił"). DROŻSZA USŁUGA zakupiona od agenta to jedno. Drugie to jakość i informacja udzielona przy sprzedaży i dalsza obsługa.

AGENT windykacji odszkodowań lub kancelarii prawnej posuwa się do dezinformacji Klienta (o czym już niejednokrotnie słyszeliśmy w prasie i telewizji) obiecując odszkodowanie nie do osiągnięcia, renty i zadośćuczynienia nigdy do tej pory nie zasądzane przez sądy w podobnych sprawach! Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzcie sobie sami...

 

Proszę wszystkich poszkodowanych odwiedzających to forum. Zastanówcie się nad kosztem jaki ponosicie. Przecież płacąc 30% agentowi (z czego w większość zysku trafia do firmy) zostawiacie mu 30% należnego sobie odszkodowania! + 22% VAT od tej sumy (zapomniałem o tym wspomnieć, co MI PROSZĘ WYBACZYĆ, agentowi - już nie koniecznie warto).

 

Chciałem również podkreślić w tym miejscu, iż nie neguje kwalifikacji prawników, radców i adwokatów prowadzących Wasze sprawy, wskazuje jedynie na koszty, które ponosicie nie koniecznie zasadnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda tylko jak wyselekcjonować tych uczciwszych i solidniejszych? Sami na drodze Sądowej sobie nie poradzimy!!! A teraz każde odwołanie (odmowne zresztą w większości przypadków) do firmy ubezpieczeniowej kończy sie wzmianką iż wszelkie roszczenia dochodzone mogą byc na drodze sądowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

osobiscie chcialam uniknac szukania pomocy w kancelariach i firmach, które pomagaja uzyskac odszkodowanie.

Niestety sama nie potrafie znalezc m.in. w internecie odpowiedzi na wiele pytan jak postąpic, gdzie zgłosic, jaki sformułowac pismo by uzyskac nalezne pieniadze po powaznym wypadku.

Chciałabym uniknac podpisywania zobowiazan z kancelaria ale obawiam sie ze sama nie odzyskam polowy naleznych kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady bez pomocy prawnej ponieważ tak jak pisałem teraz każde odwołanie do firmy kończy sie wzmianką "wypchaj się" a jak masz problem to idź do Sądu!!! I niestety nie robie sobie tutaj żartów! Takie są fakty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...