Jump to content
Forum Odszkodowania

Dochodzenie odszkodowań - dlaczego nie warto korzystać z usług agenta?


wojcio
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy i mam do przekazania wam wszystkim tutaj zebranym prawdę o jakiej nie koniecznie wiecie...

Otóż wiele mówi się w branży dochodzenia odszkodowań, w kancelariach radcowskich i adwokackich (jestem reprezentantem takowej), w mediach, telewizji (jakiś czas temu program o EUCO w TVN UWAGA) o nie etycznych metodach stosowanych przez firmy windykacyjne ze szczególnym uwzględnieniem "pozyskiwaczy klientów". Wiele firm i kancelarii (niestety również:/ ) w pozyskiwaniu i informowaniu poszkodowanych o własnych usługach posuwa się za daleko. Zezwalając AGENTOM na wizytacje szpitali, placówek medycznych, doprowadziły po pierwsze do upodlenia jednak szlachetnej działalności pomocy poszkodowanym po drugie do ogromnego podniesienia kosztu usług w dochodzeniu roszczeń.

Nie od dziś wiadomo, że AGENT = DROŻSZA USŁUGA/PRODUKT dla Klienta. To co obecnie obserwujemy w ubezpieczeniach (przestawienie ubezpieczalni na kontakt typu DIRECT - telefoniczny lub bezpośredni z ubezpieczalnią, z pominięciem agenta -> najlepszym dowodem są przezabawne reklamy Link4) jest najlepszym dowodem na to, że agent nie koniecznie staje po stronie ubezpieczonego/poszkodowanego. Celem Agenta jest przede wszystkim zdobycie Klienta środkami nie do końca wzorowymi, za to jakże niekiedy upierdliwymi (przykład agenci OFE, z którymi nie jeden z Was podpisał umowę tylko po to aby się facet/baba w końcu "odpierdolił"). DROŻSZA USŁUGA zakupiona od agenta to jedno. Drugie to jakość i informacja udzielona przy sprzedaży i dalsza obsługa.

AGENT windykacji odszkodowań lub kancelarii prawnej posuwa się do dezinformacji Klienta (o czym już niejednokrotnie słyszeliśmy w prasie i telewizji) obiecując odszkodowanie nie do osiągnięcia, renty i zadośćuczynienia nigdy do tej pory nie zasądzane przez sądy w podobnych sprawach! Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzcie sobie sami...

 

Proszę wszystkich poszkodowanych odwiedzających to forum. Zastanówcie się nad kosztem jaki ponosicie. Przecież płacąc 30% agentowi (z czego w większość zysku trafia do firmy) zostawiacie mu 30% należnego sobie odszkodowania! + 22% VAT od tej sumy (zapomniałem o tym wspomnieć, co MI PROSZĘ WYBACZYĆ, agentowi - już nie koniecznie warto).

 

Chciałem również podkreślić w tym miejscu, iż nie neguje kwalifikacji prawników, radców i adwokatów prowadzących Wasze sprawy, wskazuje jedynie na koszty, które ponosicie nie koniecznie zasadnie.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To wszystko prawda tylko jak wyselekcjonować tych uczciwszych i solidniejszych? Sami na drodze Sądowej sobie nie poradzimy!!! A teraz każde odwołanie (odmowne zresztą w większości przypadków) do firmy ubezpieczeniowej kończy sie wzmianką iż wszelkie roszczenia dochodzone mogą byc na drodze sądowej.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

osobiscie chcialam uniknac szukania pomocy w kancelariach i firmach, które pomagaja uzyskac odszkodowanie.

Niestety sama nie potrafie znalezc m.in. w internecie odpowiedzi na wiele pytan jak postąpic, gdzie zgłosic, jaki sformułowac pismo by uzyskac nalezne pieniadze po powaznym wypadku.

Chciałabym uniknac podpisywania zobowiazan z kancelaria ale obawiam sie ze sama nie odzyskam polowy naleznych kwot.

Link to comment
Share on other sites

Nie dasz rady bez pomocy prawnej ponieważ tak jak pisałem teraz każde odwołanie do firmy kończy sie wzmianką "wypchaj się" a jak masz problem to idź do Sądu!!! I niestety nie robie sobie tutaj żartów! Takie są fakty!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...