Jump to content
Forum Odszkodowania

złamany obojczyk rzekomo na zabawie wiejskiej


malutka23
 Share

Recommended Posts

Witam:)

Ja piszę w dość dziwnej sprawie- niedawno byłam organizatorem zabawy wioskowej na rzecz starej świetlicy wiejskiej, impreza była wioskowa- tzn zaproszeni byli mieszkańcy tylko wsi...

Cała zabawa przebiegła bezproblemowo, nie było ani jednej interwencji policji ani także pogotowia... otóż ku mojemu zdziwieniu dziś zostałam powiedzmy poinformowana- bardziej straszona- iż jeden z uczestników zabawy- dodam że nie mieszkaniec wsi, nie był zaproszony twierdzi iż na mojej zabawie upadł, złamał obojczyk przebywa na zwolnieniu lekarskim i ponosi w związku z tym szkody finansowe oraz zdrowotne( złamanie)

bardzo proszę o informację czy w takiej sprawie owa osoba może podać mnie o odszkodowanie, skoro z ręką na sercu upadku owego nie było, są świadkowie na to, nie było interwencji policji, ani pogotowia... jedynie na dzień po diagnoza lekarska złamanie obojczyka- bez stwierdzenia okoliczności.

 

Owej osoby nikt nie zna we wsi, nie jest ona mieszkańcem wsi, ponadto znajdowała się ona po spożyciu %.

Powiem może jeszcze iż zabawa był zorganizowana w opozycji do usilnych starań sprywatyzowanie obiektu na cele usługowe- a wioska jako społeczność sprzeciwiła się takim zamiarom.

Link to comment
Share on other sites

witaj:)

aby poszkodowany mógł żądać od Ciebie osobiście odszkodowania musiałabyś wiedzieć, że wyrządziłaś mu szkodę. To na nim leży obowiązek udowodnienia szkody i przedstawienia dowodów. Same groźby nie wystarczą. Jeżeli nie ma świadków wypadku, nie przedstawi dokumentacji medycznej, nie ma szans na odszkodowanie. Do tego, jeżeli był po spożyciu alkoholu, nie wykluczone iż ewentualny upadek miał związek z "brakiem równowagi".

Poza tym dziwi mnie, że roszczenie kieruje bezpośrednio do Ciebie. Czy impreza była organizowana przez Ciebie jako osobę prywatną, czy przez jakąś instytucję, stowarzyszenie?? Nie mieliście ubezpieczenia tej imprezy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...