Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamany obojczyk rzekomo na zabawie wiejskiej


malutka23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Ja piszę w dość dziwnej sprawie- niedawno byłam organizatorem zabawy wioskowej na rzecz starej świetlicy wiejskiej, impreza była wioskowa- tzn zaproszeni byli mieszkańcy tylko wsi...

Cała zabawa przebiegła bezproblemowo, nie było ani jednej interwencji policji ani także pogotowia... otóż ku mojemu zdziwieniu dziś zostałam powiedzmy poinformowana- bardziej straszona- iż jeden z uczestników zabawy- dodam że nie mieszkaniec wsi, nie był zaproszony twierdzi iż na mojej zabawie upadł, złamał obojczyk przebywa na zwolnieniu lekarskim i ponosi w związku z tym szkody finansowe oraz zdrowotne( złamanie)

bardzo proszę o informację czy w takiej sprawie owa osoba może podać mnie o odszkodowanie, skoro z ręką na sercu upadku owego nie było, są świadkowie na to, nie było interwencji policji, ani pogotowia... jedynie na dzień po diagnoza lekarska złamanie obojczyka- bez stwierdzenia okoliczności.

 

Owej osoby nikt nie zna we wsi, nie jest ona mieszkańcem wsi, ponadto znajdowała się ona po spożyciu %.

Powiem może jeszcze iż zabawa był zorganizowana w opozycji do usilnych starań sprywatyzowanie obiektu na cele usługowe- a wioska jako społeczność sprzeciwiła się takim zamiarom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj:)

aby poszkodowany mógł żądać od Ciebie osobiście odszkodowania musiałabyś wiedzieć, że wyrządziłaś mu szkodę. To na nim leży obowiązek udowodnienia szkody i przedstawienia dowodów. Same groźby nie wystarczą. Jeżeli nie ma świadków wypadku, nie przedstawi dokumentacji medycznej, nie ma szans na odszkodowanie. Do tego, jeżeli był po spożyciu alkoholu, nie wykluczone iż ewentualny upadek miał związek z "brakiem równowagi".

Poza tym dziwi mnie, że roszczenie kieruje bezpośrednio do Ciebie. Czy impreza była organizowana przez Ciebie jako osobę prywatną, czy przez jakąś instytucję, stowarzyszenie?? Nie mieliście ubezpieczenia tej imprezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...