Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za złamany ząb


Lookas
 Share

Recommended Posts

Witam.mam mały problem z odszkodowaniem.niecały miesiąc temu a konkretnie 29.07.08 bedąc na zwolnieniu chorobowym całkiem przypadkiem koleżanka złamała mi zęba.(pracuje na pełny etat)poszedłem do prywatnego stomatologa i generalnie to już mam spowrotem tego zęba.problem mam taki ze niewiem jak załatwić odszkodowanie.jakich potrzebuje dokumentów?czy potrzebuje jakichś specjalnych druków?czy opinia lekarza rodzinnego jest mi potrzebna?wogóle niemam zielonego pojęcia jak się za to zabrac:-(

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał boby, możesz starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia NNW/NW. Jeśli nie posiadasz polisy indywidualnej musisz zorientować się w Twoim miejscu pracy czy masz ubezpieczanie NNW/NW zbiorowe. Na pewno niezbędne okażą się dokumenty od stomatologa oraz faktura lub rachunek za naprawę zęba.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

 

renia385 wrote:

Mój 18letni syn miał wypadek na wskutek tego ma złamane dwa zęby z przodu.Chciałam zapytać czy należy się mu odszkodowanie? Jest ubezpieczony w szkole i na moim KRUSie,gdzie się mam zwrócić w tej sprawie?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Witam serdecznie,

poszkodowany w wyniku wypadku komunikacyjnego, którego nie był sprawcą, ma prawo do pełnej rekompensaty poniesionych szkód, zarówno materialnych, jak i zdrowotnych. Zgodnie z zasadą pełnego odszkodowania, sprawca ponosi odpowiedzialność za wszystkie normalne następstwa wypadku i powinien w pełni zrekompensować szkodę.

Polecam zapoznanie się z tą publikacją: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/odszkodowanie-a-zadoscuczynienie/

W przypadku, gdy doszło do uszkodzenia uzębienia w postaci ukruszenia lub uszkodzenia zęba i konieczna jest jego ekstrakcja, Ubezpieczyciel powinien zwrócić koszty związane zarówno z samym leczeniem stomatologicznym, jak i koszt implantacji. Konieczne będzie jednak udokumentowanie poniesionych kosztów leczenia i implantu (rachunki, faktury, dok. medyczna z poradni stomatologicznej). Dodatkowo jeśli leczenie odbywa się prywatnie, konieczne będzie wykazanie, że nie ma możliwości podjęcia leczenia w ramach NFZ lub jest tak wydłużone w czasie, że może zaszkodzić leczeniu.

Jednakże, jeśli na skutek zmian chorobowych nastąpiła konieczność usunięcia uszkodzonego zęba, Ubezpieczyciel może stosownie pomniejszyć odszkodowanie.

Dodatkowo muszę nadmienić, iż w przypadku braku zapięcia pasów bezpieczeństwa ubezpieczyciel może również pomniejszyć odszkodowanie o stosowne przyczynienie - w tym wypadku nawet 50% i więcej. O taką kwotę może pomniejszyć każdą wypłatę w szkodzie, także zwrot kosztów leczenia będzie pomniejszany o przyczynienie.

Pozdrawiam

Marta Sordon

 

 

 

 

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...