Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy mogę starać się o odszkodowanie w pzu


parafoil282
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W czwartek byłem u znajomych na imieninach i po wyjściu raz z przyjaciółmi zostaliśmy napadnięci przez nieznane nam osoby(BYŁEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU).Ktoś o tym fakcie powiadomił Policje która przyjechała na interwencję na miejsce zdarzenia. Z racji tego że sprawców mojego pobicia było ponad 15-tu nie złożyłem zażalenia policji o ściganie ponieważ i tak nie byłbym w stanie dokładnie wskazać kto mnie napadł.W piątek załatwiłem sobie w pracy wolne i tutaj zaczęły się moje problemy zdrowotne.Sprawcy tak silnie uderzyli mnie w okolicę lewego oczodołu że powstało głębokie rozcięcie które zaczęlo bardzo ropieć a oko było bardzo opuchnięte.W poniedziałek udałem się do poradni lekarza pierwszego kontaktu a ten skierował mnie do poradni chirurgicznej w której wyczyszczono mi ranę i wydano zwolnienie lekarskie na okres 10 dni i nakazano przychodzić codziennie na badanie kontrolne.

W związku z zaistniałym zdarzeniem chciałbym się dowiedzieć czy mogę starać się o jakiekolwiek odszkodowanie od PZU gdzie jestem ubezpieczony grupowo w pracy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oczywiście możesz sie starać o odszkodowanie z NW/NNW, ale jego wysokość jest uzależniona od uszczerbku na zdrowiu jaki będzie Ci przyznany przez komisję lekarską. Jednak w przypadku gdy obrażenia nie były zbyt poważne i nie wywołały uszczerbku na zdrowiu PZU może odmówić wypłaty odszkodowania. Masz jakąś dokumentację medyczną? Badania lekarskie itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...