Jump to content
Forum Odszkodowania

czy mogę starać się o odszkodowanie w pzu


parafoil282
 Share

Recommended Posts

Witam! W czwartek byłem u znajomych na imieninach i po wyjściu raz z przyjaciółmi zostaliśmy napadnięci przez nieznane nam osoby(BYŁEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU).Ktoś o tym fakcie powiadomił Policje która przyjechała na interwencję na miejsce zdarzenia. Z racji tego że sprawców mojego pobicia było ponad 15-tu nie złożyłem zażalenia policji o ściganie ponieważ i tak nie byłbym w stanie dokładnie wskazać kto mnie napadł.W piątek załatwiłem sobie w pracy wolne i tutaj zaczęły się moje problemy zdrowotne.Sprawcy tak silnie uderzyli mnie w okolicę lewego oczodołu że powstało głębokie rozcięcie które zaczęlo bardzo ropieć a oko było bardzo opuchnięte.W poniedziałek udałem się do poradni lekarza pierwszego kontaktu a ten skierował mnie do poradni chirurgicznej w której wyczyszczono mi ranę i wydano zwolnienie lekarskie na okres 10 dni i nakazano przychodzić codziennie na badanie kontrolne.

W związku z zaistniałym zdarzeniem chciałbym się dowiedzieć czy mogę starać się o jakiekolwiek odszkodowanie od PZU gdzie jestem ubezpieczony grupowo w pracy.

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oczywiście możesz sie starać o odszkodowanie z NW/NNW, ale jego wysokość jest uzależniona od uszczerbku na zdrowiu jaki będzie Ci przyznany przez komisję lekarską. Jednak w przypadku gdy obrażenia nie były zbyt poważne i nie wywołały uszczerbku na zdrowiu PZU może odmówić wypłaty odszkodowania. Masz jakąś dokumentację medyczną? Badania lekarskie itp?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...