Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie kostki bocznej goleni prawej, wypadek w pracy

dodi1973
 Share

Recommended Posts

Witam:)

Dwa tygodnie temu złamałam nogę.Całe zajście w którym owe złamanie nastąpiło miało w zakładzie pracy.Po I wizycie w poradni chirurgicznej noga została włożona w gips, po tygodniu na II wizycie inny lekarz po obejrzeniu zdjęcia RTG skierował mnie do szpitala na zabieg chirurgiczny.Do szpitala zostałam przyjęta z rozpoznaniem:Złamanie kostki bocznej goleni prawej.Nastąpiła otwarta repozycja,zespolenie AO+śruba stabilizująca więzozrost,noga znowu jest w gipsie.

Zalecenia:

-kontrola za 7 dni

-utrzymanie unieruchomienia gipsowego przez okres 14 dni -tylko do chodzenia-...jak to do chodzenia?czy ktoś mi może wytłumaczyć ostatni człon zdania bo ja tego nie rozumiem?czy po 14 dniach będę mogła zacząć normalnie stawiać stopę na podłożu i chodzić?Będę mogła wrócić do pracy?

Lekarz wspomniał coś o tym,że za 6-8 tygodni czeka mnie wyjęcie albo przykręcenie śrub, więc czy to oznacza znowu operację?! a lekarz jak pędziwiatr, na obchodzie to pojawiał się i znikał z prędkością światła, więc jak tu czegoś się konkretnego dowiedzieć od fachowców...

-Ćwiczenia czynne stawu skokowego -...w szpitalu nikt mi nawet nie powiedział jakie to mają być ćwiczenia! Skąd ja mam to wiedzieć, przecież alfą i omegą nie jestem, a rehabilitant potrafił patrzeć głęboko w oczy zamiast udzielać fachowych informacji, pomimo moich zapytań!

-itd. czyli chodzenie o kulach ...

Jak ja mam się teraz starać o odszkodowanie z pracy?Nigdy nie miałam takiego przypadku jak ten, ani nikomu z moich znajomych nie przytrafił się taki wypadek, więc jestem nieobeznana w takich sytuacjach.

Proszę o informacje na temat nurtujących mnie pytań zawartych w poście i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Dodi, czy Twoj wypadek zostal uznany za wypadek przy pracy?

Czy bylo prowadzone postepowanie powypadkowe przez zespol, w skladzie ktorego byl bhpowiec i jakis przedstawiciel zalogi?

Czy dodstalas protokol powypadkowy, w ktorym jest stwierdzenie, ze wypadek uznany zostal za wypadek przy pracvy?

Jesli nie, to złóż u pracodawcy (najlepiej pisemnie) wniosek o przeprowadzenie postepowania powypadkowego w zwiazku ze zdarzeniem, ktore mialo miejsce w dniu........... Opisz krotko co sie stalo i wskaz swiadkow, jesli tacy byli. Nie musza to byc nawet bezposredni swiadkowie (chociaz dobrze jesli tacy są) - moga byc rowniez osoby, ktore udzielaly Ci pierwszej pomocy lub ktorym mowilas od razu po wypadku o tym zdarzeniu. Jesli chodzi o dalsze czynnosci, w tym rowniez o staranie sie o jednorazowe odszkodowanie, to wszystko masz dokladnie opisane tutaj: http://e-rachunkowosc.pl/artykul.php?view=79