Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

niestabilnośc kręgoslupa po wypadku samochodowym


Agatka33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mialam wypadek samochodowy w maju, zostalam najechana na tyl samochodu, sprawca uciekł z miejsca wypadku, mój samochód do kasacji.

Mam uraz kręgosłupa, do dzisiaj jestem na zwolniniu L4, w trakcie leczenia i długiej rehabilitacji. Zespoł pourazowy utrzymuje się nadal.

Sprawa jest prowadzona na policji celem ustalenia sprawcy, jednak od 4 miesięcy niewiele zostało ustalone. Prokurator odrzucił nakaz aresztowania sprawcy, więc procedury papierkowe będą się jeszcze ciągły jakiś czas. Mam pytanie: czy jako poszkodowana mam prawo wglądu w dokumentację policji? jeśli nie to co nleży zrobic.

Sprawa jest dośc skomplikowana, sama chyba nie dam rady, poniewaz sprawca do dzis nie zostal ujęty, a jesli cudem to się stanie to na rozprawie sądowej wszystkiemu zaprzeczy.

Chciałabym skierowac moją sprawę do osób kompetentnych, proszę o radę komu zlecic ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

policjant prowadzący sprawę powiedział mi że nie mam wglądu, mam wrażenie iż sprawca ma jakies powiazania z policją, ponieważ od samego początku wszysto opóźniają.

Policjant kazał mi pisac do prokuratury pismo o pozwolenie do wglądu. Czy mam taki obowiązek czy cos tu jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Campter Odszkodowania wrote:
Jako osoba pokrzywdzona ma Pani prawo wglądu w akta sprawy karnej także na etapie przygotowawczym.
Agatka33 wrote:
Dziękuję za odpowiedź,
policjant prowadzący sprawę powiedział mi że nie mam wglądu, mam wrażenie iż sprawca ma jakies powiazania z policją, ponieważ od samego początku wszysto opóźniają.
Policjant kazał mi pisac do prokuratury pismo o pozwolenie do wglądu. Czy mam taki obowiązek czy cos tu jest nie tak?
1) Nie trzeba doszukiwać się tutaj żadnych teorii spiskowych. Wszystko jest zgodne z prawem i organ ścigania ma rację. Niestety ale trzeba wystąpić z takim wnioskiem, gdyż zgodnie z art. 156 § 5 k.p.k. jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, w toku postępowania przygotowawczego stronom, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta, umożliwia sporządzanie odpisów i kserokopii oraz wydaje odpłatnie uwierzytelnione odpisy lub kserokopie tylko za zgodą prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Za zgodą prokuratora akta w toku postępowania przygotowawczego mogą być w wyjątkowych wypadkach udostępnione innym osobom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...