Jump to content
Forum Odszkodowania

Pasażer w kolizji - odszkodowanie, jak to wygląda?


Recommended Posts

Witam!

W piątek 27 kwietnia uczestniczyłem w kolizji samochodowej jako pasażer. Jechałem w samochodzie, który nie był winny kolizji.

Mianowicie gdy wracaliśmy z pracy, w tył naszego pojazdu wjechał inny , który nie zauważył, że pojazd jadący przed nami skręca, no i co za tym idzie nie dostosował prędkości i wjechał nam w tył. Nasz pojazd dodatkowo uderzył przodem o pojazd skręcający przed nami. Wstrząs był całkiem spory. Oczywiście na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która bezsprzecznie uznała winę samochodu który jechał za nami. Pogotowia nie wzywaliśmy, bo jak nam się wtedy wydawało, nasz stan nie wymagał hospitalizacji. Samochód został przywieziony na lawecie. Mniej więcej po godzinie, gdy wróciliśmy do domu stan mój i kolegi uległ pogorszeniu. Zgłosiliśmy się więc do szpitala informując jednocześnie, że winę za nasz stan ponosi kolizja sprzed kilku godzin. Zostały zrobione oględziny lekarskie na oraz zdjęcia rentgenowskie głowy i odcinka szyjnego. Kolega( kierowca) jako, że jego stan był gorszy został zatrzymany na obserwację szpitalną, a mi lekarz przepisał leki przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśniowe oraz zalecił kołnierz ortopedyczny. Pragnę nadmienić, że trzy lata temu uległem kolizji drogowej i mój kręgosłup już wtedy się nadwyrężył, a bóle towarzyszyły mi cały czas od tamtej chwili i mam obawy że się pogłębią. Oprócz tego cierpię jeszcze na chorobę kręgosłupa- tzw. Schimmermana z powodu której przy poborze do wojska otrzymałem kategorię D. Jest to najprościej mówiąc stwardnienie kręgów na pewnym odcinku kręgosłupa. Jednakże nie mam żadnej grupy inwalidzkiej. Chciałbym się dowiedzieć czy i jakie odszkodowania mi przysługują. Czy tylko z OC sprawcy, czy również z ubezpieczenia grupowego PZU w moim zakładzie pracy.

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością przusługuje Ci odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, w jakiej wysokości to zależy od dokumentacji jaką posiadasz, a której nie znam. Odnośnie odszkodowania z ubezpiezenia grupowego to zalecam lekturę warunków ogolnych tego ubezpieczenia, gdyż jest to bardzo różnie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...