Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Pasażer w kolizji - odszkodowanie, jak to wygląda?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W piątek 27 kwietnia uczestniczyłem w kolizji samochodowej jako pasażer. Jechałem w samochodzie, który nie był winny kolizji.

Mianowicie gdy wracaliśmy z pracy, w tył naszego pojazdu wjechał inny , który nie zauważył, że pojazd jadący przed nami skręca, no i co za tym idzie nie dostosował prędkości i wjechał nam w tył. Nasz pojazd dodatkowo uderzył przodem o pojazd skręcający przed nami. Wstrząs był całkiem spory. Oczywiście na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która bezsprzecznie uznała winę samochodu który jechał za nami. Pogotowia nie wzywaliśmy, bo jak nam się wtedy wydawało, nasz stan nie wymagał hospitalizacji. Samochód został przywieziony na lawecie. Mniej więcej po godzinie, gdy wróciliśmy do domu stan mój i kolegi uległ pogorszeniu. Zgłosiliśmy się więc do szpitala informując jednocześnie, że winę za nasz stan ponosi kolizja sprzed kilku godzin. Zostały zrobione oględziny lekarskie na oraz zdjęcia rentgenowskie głowy i odcinka szyjnego. Kolega( kierowca) jako, że jego stan był gorszy został zatrzymany na obserwację szpitalną, a mi lekarz przepisał leki przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśniowe oraz zalecił kołnierz ortopedyczny. Pragnę nadmienić, że trzy lata temu uległem kolizji drogowej i mój kręgosłup już wtedy się nadwyrężył, a bóle towarzyszyły mi cały czas od tamtej chwili i mam obawy że się pogłębią. Oprócz tego cierpię jeszcze na chorobę kręgosłupa- tzw. Schimmermana z powodu której przy poborze do wojska otrzymałem kategorię D. Jest to najprościej mówiąc stwardnienie kręgów na pewnym odcinku kręgosłupa. Jednakże nie mam żadnej grupy inwalidzkiej. Chciałbym się dowiedzieć czy i jakie odszkodowania mi przysługują. Czy tylko z OC sprawcy, czy również z ubezpieczenia grupowego PZU w moim zakładzie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przusługuje Ci odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, w jakiej wysokości to zależy od dokumentacji jaką posiadasz, a której nie znam. Odnośnie odszkodowania z ubezpiezenia grupowego to zalecam lekturę warunków ogolnych tego ubezpieczenia, gdyż jest to bardzo różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...