Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Rowerzysta winny kolizji 2 samochodów.


marexmad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Niedawno miałem wypadek - rowerzysta wyjechał z bocznej drogi wprost pod samochód osobowy Honda który to odbił na środek i po kilkunastu mertach zderzył się z moja ciężarówką . Szkoda w mojej cięzarówce wyceniona na 20.000 a Honda do kasacji. Rowerzysta po wyjściu ze szpitala został ukarany mandatem jako sprawca.

Rowerzysta pełnoletni nieubezpieczony bezrobotny.

Czy w takim wypadku mogę domagać sie odszkodowania z polisy hondy która to była bezpośrednim sprawcą uszkodzeń w moim aucie (choć nie sprawcą wypadku ) . Czy też mogę się domagać odszkodowania z Funduszu Gwarancyjnego.

Może ktoś wie jak się do tego zabrać.

Wiem że pozostaje droga cywilna ale chyba mało skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan faktyczny sprawy nie jest prosty i odpowiedzialność kierującego Hondy zależy od tego czy można mu zarzucić jakiekolwiek naruszenie przepisów prawa drogowego skutkujące spowodowaniem wypadku lub przynajmniej przyczynieniem się do niego. W tym celu należy przede wszystkim ustalić czy w stosunku do kierowcy Hondy jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie związane z tym wypadkiem. Jeśli takie postępowanie się nie toczy oraz brak podstaw do przypisania współwiny kierowcy Hondy, wówczas odpowiedzialność ponosić będzie tylko rowerzysta, bez możliwości uzyskania odszkodowania z UFG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...