Jump to content
Forum Odszkodowania

Skręcenie kostki w trakcie pracy


velena24
 Share

Recommended Posts

Witam.

Pracuje w dużym centrum handlowym. Podczas obsługi klientki nie miałam możliwości wydania reszty gotówki za zakupiony towar. Poszłam więc rozmienić pieniądze do innego sklepu. Wracając pośliznęłam się na holu w centrum handlowym. Upadłam na plecy uderzając głową o posadzkę.

Skutki upadku były następujące: skręcona prawa kostka, ostry ból pleców oraz głowy, utrata przytomności na parę minut, krótkotrwały zanik pamięci, zbity nadgarstek. Okazało się że podłoga w tym centrum była naoliwiona. Tą informacje potwierdziła osoba z Biura Informacji Centrum Handlowego. Dowiedziałam się również, że podłoga jest naoliwiona z rozporządzenia Dyrekcji Centrum.

Dziś mam nogę w gipsie, zbitą kość ogonową i w skutek upadku ciągle boli mnie głowa. Jakie dokumenty mam przygotować chcąc domagać się odszkodowania za wypadek? W jaki sposób mam dochodzić swoich praw w pracy i od Centrum Handlowego? Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Oj no to sprawę o odszkodowanie masz wygraną! (chyba) masz jakichś świadków wypadku? jak wygląda leczenie? napisz co teraz z tym robisz. powinnaś to zgłosić do ubezpieczalni
Link to comment
Share on other sites

Veleno - poczytaj inne wątki w tym temacie tutaj. Tam masz wszystko napisane. Musisz zglosic pracodawcy, ze uleglas wypadkowi w dniu tym i tym, prosisz o ustalenie okolicznosci i przyczyn i prosisz o uznanie wypadku za wypadek przy pracy.

Jesli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy to po zakonczonym leczeniu piszesz do ZUSu ale skladasz u pracodawcy pracodawcy wniosek o jednorazowe odszkodowanie. Dolaczasz druk N9 wypelniony przez lekarza, pracodawca dolacza dokumentacje wypadkowa i czekasz na wezwanie ZUS-u.

Szczegolowiej opisywalam to juz nie jeden raz - poczytaj proszę inne wątki.

Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za szybką odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym starać się jeszcze o roszczenie od marketu ponieważ to przez naoliwioną podłogę na holu uległam wypadkowi. W jaki sposób mam to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Mozesz starac sie o odszkodowanie na drodze powodztwa cywilnego. Ale tu musisz sie zwrocic o porade bezposrednio do jakiegos prawnika (trzeba bedzie napisac pozew).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...