Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Skręcenie kostki w trakcie pracy


velena24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pracuje w dużym centrum handlowym. Podczas obsługi klientki nie miałam możliwości wydania reszty gotówki za zakupiony towar. Poszłam więc rozmienić pieniądze do innego sklepu. Wracając pośliznęłam się na holu w centrum handlowym. Upadłam na plecy uderzając głową o posadzkę.

Skutki upadku były następujące: skręcona prawa kostka, ostry ból pleców oraz głowy, utrata przytomności na parę minut, krótkotrwały zanik pamięci, zbity nadgarstek. Okazało się że podłoga w tym centrum była naoliwiona. Tą informacje potwierdziła osoba z Biura Informacji Centrum Handlowego. Dowiedziałam się również, że podłoga jest naoliwiona z rozporządzenia Dyrekcji Centrum.

Dziś mam nogę w gipsie, zbitą kość ogonową i w skutek upadku ciągle boli mnie głowa. Jakie dokumenty mam przygotować chcąc domagać się odszkodowania za wypadek? W jaki sposób mam dochodzić swoich praw w pracy i od Centrum Handlowego? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no to sprawę o odszkodowanie masz wygraną! (chyba) masz jakichś świadków wypadku? jak wygląda leczenie? napisz co teraz z tym robisz. powinnaś to zgłosić do ubezpieczalni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veleno - poczytaj inne wątki w tym temacie tutaj. Tam masz wszystko napisane. Musisz zglosic pracodawcy, ze uleglas wypadkowi w dniu tym i tym, prosisz o ustalenie okolicznosci i przyczyn i prosisz o uznanie wypadku za wypadek przy pracy.

Jesli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy to po zakonczonym leczeniu piszesz do ZUSu ale skladasz u pracodawcy pracodawcy wniosek o jednorazowe odszkodowanie. Dolaczasz druk N9 wypelniony przez lekarza, pracodawca dolacza dokumentacje wypadkowa i czekasz na wezwanie ZUS-u.

Szczegolowiej opisywalam to juz nie jeden raz - poczytaj proszę inne wątki.

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym starać się jeszcze o roszczenie od marketu ponieważ to przez naoliwioną podłogę na holu uległam wypadkowi. W jaki sposób mam to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...