Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek a procentowy uszczerbek


bielek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem wypadek na motorze, samochod zajechal mi droge... na miejsce przybyla policja uznala kierowce samochodu za sprawce wypadku, zostalem przewieziony do szpitala przez pogotowie rat.

 

w karcie choroby

mam zlamanie glowy kosci promieniowej 'P' a jestem praworeczny

bolesci calej prawej strony ciala, nog, miednicy

ogolne obtarcia, potluczenia

 

wypadek mialem 2 lipca, leczenie zostalo zakonczone 5 wrzesnia

tydzien mialem gips, dluzej nie bo zlamanie bylo w lokciu i nie moze byc dlugo unieruchomiony

dostalem zwolnienie z wf-u do konca pazdziernika

reka boli mnie do tej pory

 

ile moge dostac procent uszczerbku na zdrowiu...

i czy np. moge sie zwracac o jakies zadoscuczynienie...?

 

jeszcze jakies rady?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz prawo do zadośćuczynienia z polisy oc pojazdu sprawcy. Oprócz tego z tego ubepzieczenia powinny zostać pokryte wszystkie szkody wynikłe na Twoim motorze i na ciele.

Czy toczy się jakieś postępowanie karne w tej sprawie? Jak długo przbywałeś w szpitalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak toczy sie postepowanie karne co w zwiazku z tym? i pytanie co do sadu... czy jest cos takiego ze sprawca poddaje sie dobrowolnie karze i nie ma sprawy w sadzie zebym nie musial byc wzywany do tego sadu? . w szpitalu nie przebywalem, zostalem odrazu wypisany do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
bielek wrote:
tak toczy sie postepowanie karne co w zwiazku z tym? i pytanie co do sadu... czy jest cos takiego ze sprawca poddaje sie dobrowolnie karze i nie ma sprawy w sadzie zebym nie musial byc wzywany do tego sadu? . w szpitalu nie przebywalem, zostalem odrazu wypisany do domu.
1) Sprawca zostanie ukarany za popełnienia przestępstwa;

2) Tak- sprawca może poddać się dobrowolnie karze już na etapie postępowania przygotowawczego- wówczas są jedynie zawiadomi sprawcę o posiedzeniu. Może też poddać się dobrowolnie karze na etapie sądowym. Zgodnie z art. 387 § 1 i 2 k.p.k. do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej oskarżony, któremu zarzucono występek może złożyć wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu. Sąd może uwzględnić wniosek oskarżonego o wydanie wyroku skazującego, gdy okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości i cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości; uwzględnienie takiego wniosku jest możliwe jedynie wówczas, gdy nie sprzeciwią się temu prokurator, a także pokrzywdzony należycie powiadomiony o terminie rozprawy oraz pouczony o możliwości zgłoszenia przez oskarżonego tego wniosku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...