Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za szkody osobowe w Niemczech Pilne!


Marcel1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań zwiazanych z moim wypadkiem samochodowym w niemczech w ktorym byłem nie winny,mianowicie chodzi mi o to o jaką wysokosc +/- odszkodowania powinien wystapic adwokat!Tzn. jakie sumy min.i max są w niemczech za 1% uszcerbku.Po komisji w niemczech orzeczono: 30%uszczerbku(chirurg ortopeda) ,20%uszczerbku (neurolog),w szpitalu w niemczech przebywałem 15dni, miałem 2 operacje i 8 miesiecy rehabilitacji do momentu zakonczenia leczenia,Moje drugie pytanie czy te dwie wartosci uszczerbku w niemczech sumuje sie,czy przyjmuje wyzsza wartosc,Moje 3 pytanie, poniewaz niedługo mija 2 lata od momentu wypadku ,czy istnieje jakis termin po ktorym jest przedawnienie sprawy?Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy.

 

Miałem niedawno konieczność roszczenia o odszkodowanie na terenie Niemiec i zgłosiłem się tam do rzecznika praw ubezpieczonych w Bonn. W odpowiedzi otrzymałem informację, że mam na to 6 miesięcy. Niestety nie wiem co mam ci poradzićw sprawie OC. Moja sprawa dotyczyła przewoźnika.

Ale tu mam od nich adres i telefon. Za telefon nie jestem pewien bo to tzw. droższa taryfa.

 

Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht

Graurheindorfer Straße 108

 

53117 Bonn

 

tel. 01805 - 12 23 46

 

W razie pytań to chętnie służe pomocą w ramach możliwości i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam dziekuje za odpowiedż,jednoczesnie chciałbym jeszcze zapytac,bo sprawa wyglada nastepujaco,moj adwokat w niemczech wystapił do ubezpieczenia o zapłate 100.000euro,ubezpieczenie nie odpisało na to pismo,załozenie sparwy w niemczech to około 8000euro,czy nie lepiej było by załozyc sprawe w Polsce????jakie są koszty takiej sprawy w polsce,i na jakich zasadach nastepuje zmiana adwokata.jesli ktos sie orientuje to prosze o odpowiedz.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Po pierwsze to nie musisz składać roszczenia prosto do sądu, tylko do odpowiedniego ubezpieczyciela w Polsce który jest korespondentem niemieckiego towarzystwa. Dostaniesz pieniądze bez jakiegokolwiek wkładu na prowadzenie sprawy. Dopiero w przypadku gdy wypłacone odszkodowanie nie spełni Twoich oczekiwań możesz wystąpić do sądu. W Polsce wpis wynosi 5% wartości przedmiotu sporu.

Pełnomocnictwo dla adwokata możesz wypowiedzieć bez większych problemów, najlepiej z zachowaniem formy pisemnej.

Co do wysokości zadośćuczynienia to niestety nie można tak prosto określić jego wysokości, trzeba uwzględnić wiele okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...