Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

przedawnienie NNW


tiger88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ok 3 lat temu zerwałem wiezadło na zajeciach w-f, w sierpniu tego roku przeszedłem pierwsza operacje , wktorej zszyto mi łekotke i wycięto jakies fałdy:P (pisze jakies bo dokładnie sie nie znam) , w pazdierniku przeszedłem operacje ACL-rekonstrukcje wiezadła.

W momencie wypadku byłem uczniem liceum i byłem ubezpieczony w PZU, teraz gdy przechodzilem 2 operacje , nie jestem ubezpieczony na uczelni, w zwiazku z tym mam pytanie: czy nalezy mi sie odszkodowanie?, dodam ze od wypadku nie mineły 3 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dobrowolnych ubezpieczeń czyli AC oraz NNW (nieszczęśliwe wypadki) termin przedawnienia roszczeń z tytułu wypadku masz określony w ich ogólnych warunkach. Także musisz to sobie dokładnie sprawdzić w szkole bo nie widziałem tego OWU PZU choć pewnie jest to też dostępne na ich stronach www ale w tym przypadku musiałbyś dotrzeć do akurat tej wersji umowy która została podpisana .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja z tego co sie zorientowałem to faktycznie to wynika z umowy:( kurcze nie wiem jak tam dokładnie było napisane,,, nie orientujesz sie moze przez jaki okres jest wazne?chodzi mi o to czy dla szkoł nie ma standardowych umow , tzn ze dla wszystkich jest to samo np: ze w przeciagu 2 lat jest wazne , i mozna zgłaszac sie do ubezpieczyciela?jesli tak ni ejest to ok bede musiał dotrzec do dawnej szkoły i umowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roszczenie przeciwko ubezpieczalni z tytułu umowy ubezpieczenia przedawnia się z upływem lat trzech - wynika to z art. 819 par. 1 Kodeksu cywilnego. Zatem, jeśli przed upływem trzech lat od powstania szkody nie zgłosił Pan roszczenia ubezpieczycielowi to uległo ono przedawnieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...