Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie nogi przy wysiadaniu z autbusu


Kingaled
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

3 tygodnie temu wysiadając z busa przewróciłam sie i złamałam nogę. Złamanie to okazało się poważne na tyle, ze wymagało operacji w wyniku której zostały założone na kość udową specjalne klamry. Dodam, ze jestem po operacjach na oba biodra (posiadam wszczepione 2 endoprotezy). W szpitalu po operacji przebywałam tydzień. Obecnie jestem w domu, jednak nie mogę samodzielnie funkcjonować - poruszam sie z trudnością o dwóch kulach, nie jestem w stanie sama się ubrać, czy przygotować posiłek.

Chciałabym poruszyć tu kwestię przewoźnika, z którym jechałam. Otóż kierowca wysadził mnie w miejscu niedozwolonym - nie na przystanku- gdzie w dodatku ustawione były pachołki. O jeden z nich potknełam sie i przewróciłam, gdyż kierowca zatrzymał sie w taki sposób, ze wysiadłam prosto na pachołek. Kierowca, nie zwrócił najmniejszej uwagi, że sie przewróciłam i po prostu odjechał. Jeśli wszystko będzie sie dobrze zrastało to za ok. 2 lata czeka mnie kolejna operacja związana z wyjęciem klamer.

Na szczęście uzyskałam pomoc od osób które to widziały.

Przewożnik nie poczuwa sie do żadnej winy. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Mam również świadka wydarzenia.

Proszę o poradę, czy mogę ubiegać sie o odszkodowanie, jeśli tak to jakie - czy z mojego ubezpieczenia PZU (jestem na emeryturze i opłacam podstawową składkę pZU) , czy z ubezpieczenia przewożnika? Co powinnam zrobić najpierw i gdzie sie udać?

Niedługo jadę na kontrolę do lekarza, który mnie operował. Czy mam go poprosić o jakieś zaświadczenie np. dot. uszczerbku na zdrowiu?

Z góry dziękuje za pomoc, gdyż w takiej sprawie nie mam żadnego doświadczenia.

 

Z pozdrowieniami

Maria

Link to comment
Share on other sites

Z tego krótkiego opisu sądzić można, iż odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczyciel przewoźnika, w związku z tym pierwsze kroki należy uczynić właśnie tam, zgłaszając szkodę. W tej mierze przydadzą się wszelkie dokumenty medyczne. W razie potrzeby służymy pomocą.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

dziękuję za odpowiedż, jednak kierowca nawet się nie zatrzymał i nie poczuwa się do winy. Czy ma on obowiązek wydać mi nr polisy, czy taki dokument wyda on tylko policji?

 

Z pozdrowieniami

Maria

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...