Jump to content
Forum Odszkodowania

Ac W hesti auto zrobione a ubezpieczalnia niepokryła kosztów wszystkic


Recommended Posts

Miałem ubezpieczony samochód w Hesti, w czasi wichuty drzewo otarło mi samochód zawiozłem go do serwisu audi Noma 2 i popisałem bezgotówkowe załatwienie szkody . noma zrobiła samochód i wystawiła na rachunek na 12 tys. a ubezpieczalnia pokryła tylko połowe jak to jest mozliwe że warszat zaczoł naprawe i nipoinformował mnie że może byc taka róznica teraz warsztat zasądził mnie do sądu i naliczył odsetki mam teraz do zapłacania 10 tys Czy wie ktos gdzie sie mam udac z tym problemem ??
Link to comment
Share on other sites

witam,

Trochę nieczytelny dla mnie ten Pana opis:/ to jak to jest? bezgotówkowo Pan się umówił z ubezpieczycielem i ten odmówił wypłaty za remont? ciekawa sprawa, proszę przedstawić dokładne kwoty kosztorysu naprawy ze strony ubezpieczyciela i warsztatu- może warsztat "przeholował" z cenami i ubezpieczyciel umył rączki...

proszę o szerszy opis

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Czy serwis Audi został wskazany przez Hestię? Jeśli nie to postepowanie Hestii wydaje się zasadne. Twoim rozwiązaniem jest jedynie zawiadomienie o sprawie Hestii, która w razie niegatywnego rozstrzygnięcia sądu powinna pokryć koszty - zastrzegam jednak, że dużo zalezy od warunków ogólnych AC, bo rozumiem, że rzecz dotyczy tego ubezpieczenia.
Link to comment
Share on other sites

Firma ubezpieczeniowa pokryła koszty naprawy zgodnie z opisem technicznym wykonanym przez swojego rzeczoznawce i wypłaciła odszkodowanie zgodnie z wariantem polisy jaki zawarłes z ta firmą. Jezeli twoje Audi nie jest juz objete gwarancja producenta i nie serwisowałes pojzdu w ASO, ubezpieczyciel może zastosować potrącenie amortyzacyjne. (nie słyszałem zeby hestia stosowala). Poczytaj warunki ogólne i przestudiuj polisę możesz mieć zapisany w polisie wariant wycena. Moze byc wile przyczyn ze hestia tak postapila.

Jesli chodzi o serwis Audi zarzadaj wydania opisów technicznych hesti oraz kalkulacji naprawy, istnieje prawdopodobieństwo (niewielkie) ze firma naprawcza cos przecholowala z naprawą i tu mozesz postrzegac swoje szanse zeby sie z teo wywinąc. Sprawdz na jaka usługe złożyłeś zamówienie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...