Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

śmierć dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

mój syn zginął w wypadku komunikacyjnym w 2004 roku.w sprawie sądowej , która toczyła się do kwietnia 2007 roku skazano kierowcę ,orzeczono jego winę. czy mam szansę na odszkodowanie za śmierć dziecka do PZU i jakiego rzędu są to odszkodowania? oczywiśćie dotyczy to polisy oc kierowcy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa nie jest jeszcze przedawniona, gdyż dotyczy osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądu. O kwotach ciężko pisać, zależy to od wielu okoliczności. Jeżeli sprawa zostanie dobrze poprowadzona, może to być nawet kwota rzędu 100 tyś złotych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo mi przykro z powodu śmierci Pani dziecka:(

mój znajomy miał podobną historię życiową, niestety nic nie dostał ze względu na "przedawnienie". Jak to może być, żeby takie sprawy odraczano, a potem człowiek nawet nie może dojść sprawiedliwości przed sądem:(

życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

moja córka zginęła w wypadku. była pasażerką motoru. sprawcą wypadku jest babcia daewoo tico. sądownie nie ustalono jeszcze że to z jej winy był wypadek ale to jest oczywiste, bo tak wynika z dokumentów zgromadzonych przez policję. Chciałam zapytać kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie z polisy oc sprawcy wypadku?? czy dopiero w momencie gdy sąd wyda wyrok,, czy mogę już teraz złożyć wniosek?? a w ogóle jakie dokumenty sa potrzebne w tego typu przypadkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

roszczenie można złożyć do ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku już teraz, nie czekając na wyrok, jeżeli sprawca jest oczywisty (czy sprawca przyznał się do winy?). Nie wykluczam, że ubezpieczyciel odłoży w terminie wypłatę odszkodowania do czasu wydania prawomocnego wyroku.

Na wysokość zadośćuczynienia wpływ będą miały wszelkie dokumenty potwierdzające poniesioną stratę z tytułu śmierci bliskiej osoby.

w razie problemów służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W sytuacji gdy się dochodzi odszkodowania za śmierć córki czy syna lepiej jest skorzystać z pomocy adwokata lub ewentualnie jakiejś firmy.

 

W sprawie o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej adwokat wysuwa nie tylko roszczenie o odszkodowanie za pogorszenie standardu życia ale jeszcze za zadośćuczynienie za doznane krzywdy psychiczne i różne inne. To jest na tyle skomplikowane, że bez adwokata to jakieś śmieszne pieniądz wypłacają.

 

Adwokaci w Warszawie biorą 20-30% prowizji od wygranego odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

ewik86 wrote:

mój syn zginął w wypadku komunikacyjnym w 2004 roku.w sprawie sądowej , która toczyła się do kwietnia 2007 roku skazano kierowcę ,orzeczono jego winę. czy mam szansę na odszkodowanie za śmierć dziecka do PZU i jakiego rzędu są to odszkodowania? oczywiśćie dotyczy to polisy oc kierowcy .

Jeżeli nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu kto je poniósł (pochówku, stypy, nagrobku). Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody renty odszkodowawczej obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku alimentacyjnego. Takiej samej renty mogą żądać inne osoby bliskie, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania, jeżeli z okoliczności wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. Sąd może ponadto przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej. Sąd może także przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. Koniecznym jest więc m.in. wnikliwe ustalić i udowodnić relacje osoby uprawnionej ze zmarłym, stopień pokrewieństwa, wpływ na życie osobiste i społeczne. Z ważnych powodów sąd może na żądanie poszkodowanego przyznać mu zamiast renty odszkodowawczej lub jej części odszkodowanie jednorazowe w postaci tzw. renty odszkodowawczej skapitalizowanej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy poszkodowany stał się inwalidą, a przyznanie jednorazowego odszkodowania ułatwi mu wykonywanie nowego zawodu. Czym innym jest więc odszkodowanie za szkody majątkowe, a czymś innym jest zadośćuczynienie za szkody niemajątkowe, które rekompensuje krzywdy moralne tj. ból fizyczny i cierpienia psychiczne. Podkreślę, że nie ma tutaj potrzeby czy konieczności oczekiwania na prawomocny wyrok sądu. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewunia_82 wrote:
witam
moja córka zginęła w wypadku. była pasażerką motoru. sprawcą wypadku jest babcia daewoo tico. sądownie nie ustalono jeszcze że to z jej winy był wypadek ale to jest oczywiste, bo tak wynika z dokumentów zgromadzonych przez policję. Chciałam zapytać kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie z polisy oc sprawcy wypadku?? czy dopiero w momencie gdy sąd wyda wyrok,, czy mogę już teraz złożyć wniosek?? a w ogóle jakie dokumenty sa potrzebne w tego typu przypadkach??
1) W każdym czasie aż do czasu przedawnienia szkody;

2) Nie ma konieczności czekania na prawomocny wyrok. Zgodnie z art. 13 ust. 1ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu;

3) Notatka policyjna oraz inne dowody w zależności od roszczeń. Jeżeli nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu kto je poniósł (pochówku, stypy, nagrobku). Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody renty odszkodowawczej obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku alimentacyjnego. Takiej samej renty mogą żądać inne osoby bliskie, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania, jeżeli z okoliczności wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. Sąd może ponadto przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej. Sąd może także przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. Koniecznym jest więc m.in. wnikliwe ustalić i udowodnić relacje osoby uprawnionej ze zmarłym, stopień pokrewieństwa, wpływ na życie osobiste i społeczne. Z ważnych powodów sąd może na żądanie poszkodowanego przyznać mu zamiast renty odszkodowawczej lub jej części odszkodowanie jednorazowe w postaci tzw. renty odszkodowawczej skapitalizowanej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy poszkodowany stał się inwalidą, a przyznanie jednorazowego odszkodowania ułatwi mu wykonywanie nowego zawodu. Czym innym jest więc odszkodowanie za szkody majątkowe, a czymś innym jest zadośćuczynienie za szkody niemajątkowe, które rekompensuje krzywdy moralne tj. ból fizyczny i cierpienia psychiczne. Podkreślę, że nie ma tutaj potrzeby czy konieczności oczekiwania na prawomocny wyrok sądu. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Tomasz882702 wrote:

pamietaj że każda decyzje można zawsze jeszcze raz przeanalizować ,najlepiej jak po dostaniu pieniędzy dasz drugiemu adwokatowi do przeanalizowania.

a czemu "po dostaniu pieniędzy"? nie rozumiem wypowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trevor wrote:

Tomasz882702 wrote:

pamietaj że każda decyzje można zawsze jeszcze raz przeanalizować ,najlepiej jak po dostaniu pieniędzy dasz drugiemu adwokatowi do przeanalizowania.

a czemu "po dostaniu pieniędzy"? nie rozumiem wypowiedzi....

Po prostu tak mu się napisało- zwykle po wydaniu decyzji pozytywnej jest wypłata świadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

ADAMO25 wrote:

PROSZE O KONTAKT DO MNIE POSTARAM SIĘ POMÓC REPREZETUJE KANCELARIE PROSZĘ O JAKIŚ NAMIAR NA

Maile na forum są niewidoczne dla innych użytkowników tegoż forum, gdyż na forum obowiązuje zakaz reklamy. Zgodnie z ust. 9 w zw. ust. 14 lit. f regulaminu forum Odszkodowania i Wypadki Odzyskaj.info nie jest dopuszczalne nakłaniane przez użytkownika- w jakikolwiek nawet pośredni sposób poprzez publikację maila- do skorzystania z usług jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego, bez uzyskania uprzedniej zgody administracji. Złamanie tej zasady skutkuje zablokowaniem lub nawet usunięciem konta użytkownika bez ostrzeżenia i powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...